INEA jest jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców internetu w Polsce. Ten wielkopolski operator nie boi się eksperymentować z nowymi ofertami. Od dziś nowi klienci INEA mogą zamawiać jedynie symetryczne łącza światłowodowe o prędkości 1 Gbit/s lub 10 Gbit/s. Ceny, jak na tak duże przepustowości, są najniższe w Polsce.

Rynek stacjonarnych dostawców internetu należy do firm korzystającej z technologi FTTH, czyli linii światłowodowych doprowadzonych do mieszkań klientów. Jednym z operatorów, który z powodzeniem stosuje tę technologię jest wielkopolska INEA. Jednak poczynaniom poznaniaków przygląda się cała Polska. Dlaczego? INEA była pierwszym operatorem w Polsce, który wprowadził 10 Gbit/s łącza światłowodowe dla klientów domowych. Później firma zdecydowała się na przerobienie wszystkich łączy FTTH z niesymetrycznych na symetryczne. Oznacza to, że klienci INEA mogą z taką samą prędkością pobierać i wysyłać pliki. Tym razem mamy do czynienia z ciekawym podejściem do finansowego aspektu oferty dostępu do internetu. Od dziś operator oferuje jedynie dwa łącza symetryczne: 1 Gbit/s za 69,90 zł oraz 10 Gb/s za 199,90 zł brutto miesięcznie. Wcześniej pakiety te kosztowały odpowiednio 109,90 zł i 399,90 zł.

HIWAY TV

INEA stawia też na telewizję po Wi-Fi

Posiadacze laptopów już dawno temu przyzwyczaili się do wygody oferowanej przez sieci Wi-Fi. Mało kto pamięta czasy, kiedy po mieszkaniu trzeba było przeciągać skrętkę Ethernet, żeby podłączyć do internetu komputer stojący w drugim pokoju. Do tego współczesne sieci Wi-Fi w standardzie 802.11ac są na tyle szybkie, że mało które z urządzeń podłączamy do routera kablem. Dlatego INEA wprowadziła do swojej oferty dekoder telewizyjny Hiway. Jest to niewielkie “pudełeczko” o rozmiarach 12 cm x 12 cm, które podłączamy do telewizora za pomocą kabla HDMI. Natomiast połączenie z routerem FTTH odbywa się za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi.

“Nie mam wątpliwości, że nasza oferta wyznacza nowy kierunek na rynku. Mam również nadzieję, że zostanie ona doceniona przez klientów. Naszą intencją jest oferowanie użytkownikom najwyższych możliwych parametrów w usłudze Internetu oraz dostarczenie im telewizyjnej rozrywki w najnowocześniejszym wymiarze”. – powiedział Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer Inea

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.