OnePlus zapowiedział, że będzie wśród pierwszych producentów ze smartfonami 5G. Wygląda na to, że takie urządzenie od chińskiego producenta zobaczymy już za dwa tygodnie. Niestety, będzie to tylko prototyp. OnePlus pojawi się na targach MWC wspólnie z producentem procesorów Qualcomm. Prototypowy OnePlus 5G pokaże możliwości sieci piątej generacji.

OnePlus 5G – czego możemy się spodziewać?

Na razie o smartfonie 5G od OnePlusa wiemy bardzo niewiele. Pewne jest, że skorzysta z procesora Snapdragon 855 od Qualcomma, gdyż to jedyny układ z modemem X50 wspierającym 5G. Na razie jest to jedyny potwierdzony element specyfikacji. OnePlus zapowiedział jednak, że to urządzenie pozwoli na „doświadczenie możliwości grania z 5G”. Jeśli będzie to smartfon gamingowy, to możemy spodziewać się obecności solidnych podzespołów.

OnePlus ze wsparciem Qualcomma

Podczas przygotowywania swojego smartfona 5G OnePlus współpracował z Qualcommem, który jest twórcą modemu X50. Dzięki temu OnePlus ma szansę na wydanie smartfona 5G wcześniej niż konkurencja. Sam event na MWC posłuży głównie jako demonstracja możliwości nowych sieci, a końcowe urządzenie będzie sprzedawane w ograniczonej ilości. Na potrzeby stanowiska OnePlusa i Qualcomma specjalnie przygotowana zostanie kompletna, funkcjonalna sieć 5G.

OnePlus 7 zostanie przedstawiony później; OnePlus 5G będzie droższy

Następca modelu 6T będzie zaprezentowany nieco później, podczas osobnego eventu. „Siódemka” OnePlusa nie będzie wspierać sieci 5G. Będzie za to o wiele tańsza niż model 5G – OnePlus 6T kosztuje ok. 2 500 zł i za tyle samo powinien być sprzedawany OnePlus 7. Z kolei OnePlus 5G to wydatek większy aż o 500-1000 zł.

OnePlus 7 będzie wyposażony w 8-rdzeniowy procesor (prawdopodobnie jest to Snapdragon 855 bez modemu 5G), 6 GB RAM-u i baterię o pojemności ok. 4 000 mAh. „Siódemka” prawdopodobnie trafi do sprzedaży w okolicach maja. Więcej szczegółów poznamy bliżej premiery – zarówno OnePlusa 5G, jak i OnePlusa 7.

Źródło: Xda-developers