Ponad miesiąc temu pisaliśmy o następcy serii Galaxy – modelu Galaxy S10. Wtedy jeszcze nie potrafiliśmy powiedzieć co dokładnie oznaczają pogłoski o „rewolucji w designie” i niesamowitych innowacjach. Dziś, z duża dozą pewności jesteśmy w stanie przewidzieć co szykuje dla nas Samsung.

Galaxy S10 – smartfon bez żadnej ramki

Producenci prześcigają się w sposobach na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni ekranu. Chińskie marki (Oppo i Xiaomi) inwestują właśnie w „rozsuwane” smartfony, które pozwolą nam na zachowanie świetnego screen-ratio. Przykładem może tu być Mi Mix 3. Najwyraźniej Samsung ponownie pójdzie w zupełnie inną stronę w stosunku do reszty rynku. Planują oni telefon bez ramek i co ważniejsze bez notcha.

Jak to w ogóle możliwe?

Samsung prawdopodobnie doinwestował w kolejne innowacje tyczące się ekranu. Z przecieków wynika, że opanowali oni niesamowitą technologię, która pozwala na schowanie aparatu, oraz głośników we wnętrzu wyświetlacza. Jeśli to prawda, to szykuje się nam krok milowy w epoce smartfonów. Telefony przyszłości będą wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczasowe.

Innowacje w Samsungu Galaxy S10

Ze źródeł wynika, że Samsung w swoim jubileuszowym telefonie umieści cztery wyróżniające się technologię. Należy do nich – FoD, czyli czytnik linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz (z podobnego rozwiązania korzysta Huawei Mate 20), UPS – absolutna nowość, czyli wspominany aparat umieszczony pod ekranem, HoD – dodatkowe funkcje dotyku, które szczególnie docenić mają gracze, SoD – głośniki wbudowane w ekran.

Co jeszcze może się znaleźć w Samsungu Galaxy S10?

Prawdopodobnie Galaxy S10 będzie telefonem absolutnie „high endowym”. Nie posiadamy jeszcze informacji co do jego specyfikacji, ale wszystko wskazuje na to, że zastosowany w nim będzie najnowszy procesor Exynos, albo Qualcomm Snapdragon 855, które mają być odpowiedzią na Kirina 980 i Apple A12. Jednostka może być wspierana przez 8 GB RAM, albo nawet więcej, biorąc pod uwagę zapędy Oppo i Xiaomi w tym aspekcie.

Co dalej z Galaxy S10?

W najbliższym czasie ten smartfon będzie napędzał marzenia fanów technologii. Marketing Samsunga nie da nam spać po nocach, nigdy przecież nie wiadomo kiedy „pojawią” się nowe przecieki. Jedno jest pewne – tej marce możemy zaufać, ich jubileuszowy produkt na pewno nas nie zawiedzie.

Źródło: Ice Universe