Samsung będzie świętować wkrótce 10 lat serii Galaxy S. Na tę okazję koreański producent na pewno szykuje coś specjalnego dla konsumentów z całego świata. Przede wszystkim ma się zmienić design i kolorystyka najnowszego flagowca – modelu Galaxy S10.

Czy Galaxy S10 to długo wyczekiwany „składany” smartfon?

Producenci z Azji od jakiegoś czasu prześcigają się w obietnicach co do składanych smartfonów. Samsung już od prawie 3 lat pracuje nad tego typu urządzeniem, a kolejne wielkie marki dołączają do rywalizacji – między innymi Huawei, o czym pisaliśmy tutaj. Według lidera Mobile Division, DJ Koha, nie ma powodów do nadmiernego entuzjazmu. Galaxy S10 ma być zupełnie innym smartfonem, nie jest w ogóle powiązany ze składanym projektem Samsunga.

Zupełnie inny smartfon – co kryje się za tymi słowami?

Według przecieków, cechą charakterystyczną Galaxy S10 będzie „zupełna zmiana w wyglądzie”. A więc Samsung prawdopodobnie zrezygnuje z jednolitego designu, często takiego samego dla poszczególnych modeli z serii (przykładem tutaj może być brak różnic pomiędzy Galaxy Note 8 i Galaxy Note 9) i stworzy coś nowego. Może to być bardzo ciężkie zadanie, biorąc pod uwagę możliwości smartfonów – nie posiadają zbyt wiele powierzchni, na której designerzy mogli by się wykazać. Istnieje szansa, że charakterystyczny dla serii Galaxy S ekran – Infinity Display, zostanie zastąpiony czymś innym, jeszcze bardziej spektakularnym i innowacyjnym. Dużo mówi się również na temat wariantów kolorystycznych. Ostatnio Samsung eksperymentuje z różnymi ciekawymi koncepcjami, prawdopodobnie Galaxy S10 będzie dostępny w wielu zaskakujących barwach.

Seria Galaxy S czasami zaskakiwała nas odważną kolorystyką telefonów – przykładem może tu być Galaxy S9 w wersji Sunrise Gold.

Polityka Samsunga znowu zdaje egzamin

Nie minęło zbyt wiele czasu od premiery Galaxy Note 9, a już ponownie jest głośno o Samsungu. Znowu mamy do czynienia z cichymi, nieoficjalnymi przeciekami, które „nakręcają” entuzjazm fanów technologii. Należy się więc spodziewać coraz większej ilości informacji na temat Galaxy S10. Firma będzie stopniowo ujawniać swoje karty, by ostatecznie wprawić nas w zachwyt, lub zupełne rozczarowanie na kilka tygodni przed premierą. Jedno jest pewne – taka polityka marketingowa ma bardzo pozytywny wpływ na „medialność” danego modelu. Nie wiadomo jeszcze nic na temat Galaxy S10 – poza kilkoma zdawkowymi wypowiedziami na temat designu i kolorystyki, a już jest głośno o tym smartfonie. O dalszych przeciekach w sprawie tego telefonu będziemy informować na bieżąco!

Źródło: GSM Arena