Jeszcze nie tak dawno przedstawiciele Netflixa zapierali się, że ich usługa nigdy nie będzie oferować oglądania materiałów wideo w trybie offline. Przecież nie o to chodzi w streamingu. Jednak nacisk klientów musiał być dość duży, bo aplikacje mobilne już od kilku miesięcy pozwalają na pobieranie wybranych produkcji. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które mają wykupione niewielkie pakiety transmisji danych lub oglądają Netflixa na tabletach bez modemu LTE. Wtedy nie pozostaje im nic innego jak pobrać ulubiony serial za pomocą sieci Wi-Fi.

Jednak nie zawsze zadowala nas oglądanie filmów na małych ekranach urządzeń mobilnych. Współczesne laptopy oferują czasy pracy na pojedynczym ładowaniu rzędu 8 godzin. Dlatego też dużo osób lubi korzystać z nich, chociażby podczas podróży pociągiem. Co prawda możemy sobie udostępnić Internet mobilny za pomocą funkcji hotspotu w telefonie, ale Internet LTE nie działa najlepiej na trasach kolejowych. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, kiedy pociąg przejeżdża przez i sygnał radiowy jest tłumiony przez drzewa. Dlatego też wiele osób doceni możliwość pobrania filmów przed podróżą.

Netflix oferuje tryb offline w dedykowanej aplikacji dla Windows 10.

To tej pory, tryb offline działał tylko urządzeniach mobilnych z iOS oraz Androidem. Teraz z funkcji tej mogą również korzystać posiadacze urządzeń z Windows 10. Co ciekawe, funkcja Dostępne do pobrania jest dostępna zarówno w stacjonarnej, jak i mobilnej wersji aplikacji. Netflix już udostępnił nową wersję aplikacji w Sklepie Windows. Wystarczy ją po prostu zainstalować. Oczywiście pobierane materiały są odpowiednio zabezpieczone ze względu na ochronę praw autorskich. Można również wybrać jakość nagrań, co oczywiście przekłada się bezpośrednio na wielkość pliku oraz czas pobierania. Zależność jest oczywista. Lepsza jakość (np. 720p) oznacza, że dany film zajmie więcej miejsca na dysku i tym samym będzie się dłużej pobierać.

Nie wszystkie programy są dostępne w trybie offline. Wynika to oczywiście z postanowień licencyjnych. Prawda jest taka, że większość filmów i seriali jest udostępniana jedynie za pomocą streamingu. Jednak bez problemu pobierzecie wszystkie produkcje własne wydane w ramach serii Netflix Originals.

Źródło: MSPoweruser

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.