Netflix ma dość ciekawe podejście do rozwoju swojej aplikacji mobilnej. Początkowo pozwalała ona jedynie na streaming, ale później pojawiła się możliwość pobierania filmów i seriali do oglądania ich w trybie offline. Natomiast kilka dni temu pojawiła się funkcja inteligentnego pobierania, która wyręczy nas w monotonnym wyborze kolejnych odcinków ulubionego serialu.

Korzystanie z Netflixa w trybie offline jest bardzo przydatną funkcją dla osób, które korzystają z tego serwisu offline w drodze do pracy albo podczas pobytu na wakacjach. Wcześniejsze pobranie odcinków ulubionego serialu pozwala na zaoszczędzenie pakietu danych mobilnych. Jednak czynność ta jest często monotonna, bo zmusza nas do pobierania danych na zapas, co niepotrzebnie zapycha pamięć urządzeń mobilnych. Dlatego Netflix opracował rozwiązanie, które ułatwi nam życie. Okazuje się bowiem, że większość z nas ogląda na Netflixie przeważnie dwa odcinku danego serialu z rzędu, a później robimy sobie przerwę. Dlatego funkcja inteligentnego pobierania automatycznie pobiera na zapas dwa odcinki, a te obejrzane są automatycznie usuwane,

Inteligentne pobieranie jest już dostępne w aplikacji Netflixa dla Androida

Nowa funkcja pojawiła się w wersji aplikacji mobilnej na Androida wraz z ostatnią aktualizacją. Można ją włączyć w opcjach odpowiedzialnych za ustawienia pobierania materiałów do ich oglądania w trybie offline. Cały mechanizm został zaprojektowany w taki sposób, żeby nie powodować niepotrzebnego zużycia danych mobilnych. Kolejne odcinki oglądanego serialu zostaną pobrane jedynie za pomocą sieci Wi-Fi. Proces ten zostanie rozpoczęty automatycznie, kiedy tylko znajdziemy się w zasięgu jednej z zapamiętanych w naszym urządzeniu sieci. Nie musicie się również martwić zużyciem pamięci. Netflix zacznie automatycznie pobierać nowe odcinki dopiero po obejrzeniu starych. Jeżeli skończycie oglądać dany sezon serialu, to aplikacja pobierze również kolejny. Oczywiście pod warunkiem, że będzie on dostępny.

Netflix inteligentne pobieranie

Szefowie Netflixa byli początkowo negatywnie nastawieni do trybu offline. Swoje podejście tłumaczyli tym, że serwis został opracowany z myślą o streamingu. Również umowy licencyjne były podpisane w taki sposób, że nie pozwalały na pobieranie materiałów. Jednak sytuacja ta uległa zmianie. Użytkownicy już na dobre przyzwyczaili się do trybu offline, a właściciele platformy cały czas rozbudowują katalog filmów i seriali dostępnych do pobrania.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.