Pokemon Go to wielki fenomen wśród gier i ciężko jest to zakwestionować. Od czasu wypuszczenia gry na rynek grało w nią codziennie 45 milionów graczy.

Są to dane z lipca tego roku. W sierpniu liczba ta spadła do 30 milionów. Niestety, idzie zima, nikomu nie chce się wychodzić na dwór, więc gra ma tendencję spadkową, a tak naprawdę jeszcze dobrze się nie rozkręciła.

Do tej pory, wszystkie aktualizacje, jakie Pokemon Go otrzymało były tylko cząstkowe i nie wnosiły nic specjalnego.

Tak naprawdę, wszyscy gracze czekali z zapartym tchem na wprowadzenie drugiej generacji, czy też walki peer to peer pomiędzy graczami. Do tej pory się jednak nie doczekali, ale możliwe, że ci najwytrwalsi zostaną nagrodzeni. Niantic planuje bowiem wielki update na grudzień tego roku i jeżeli plotki się potwierdzą, to gracze Pokemon Go dostaną naprawdę fajny prezent pod choinkę.

W sieci krążą plotki, jakoby Niantic przygotowywało wielką aktualizację już od jakiegoś czasu.

Jest to możliwe, bo już wiele razy gracze liczyli, że tak kolejna tą upragnioną. Niestety, do tej pory nie pojawiło się nic, co był, rysowało aż tak wielki uśmiech na twarzach graczy. Wręcz przeciwnie. Było bardzo dużo narzekań, bo albo padały serwery, albo usuwano śledzenie Pokemonów, albo gaszono mapy. Teraz ma być o wiele lepiej. Na grudzień tego roku planowana jest duża aktualizacja dla Pokemon Go. Ma ona wprowadzić do gry walki pomiędzy graczami, wymianę Pokemon, stworki z tak zwanej Drugiej Generacji i jak się uda, to nawet Legendarne Pokemony, który CP ma wynosić nawet 3654. Byłoby to naprawdę coś niesamowitego dla fanów tytułu, którzy godzinami biegają z telefonem po mieście, zwłaszcza w taką pogodę. Przyznam szczerze, że osobiście szanuje swoje cztery litery i nie chcę skończyć na antybiotyku, więc darowałem sobie gonienie za wirtualnymi stworzeniami, gdy tylko temperatura spadła poniżej 15 stopni Celsjusza, ale amatorów “zimowych” wypraw nie brakuje. Okazuje się, że Niantic testuje jeszcze dodatkową funkcjonalność, a mianowicie pokazywanie najbliższych stworków obok PokeStopów. Jest to dodatek, na który ludzie czekają już od jakiegoś czasu. Jeżeli taka piękna paczka pojawi się w grudniowym upgrade, to Mikołaj będzie dla fanów Pokemon Go bardzo hojny w tym roku.

[vlikebox]

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.