O problemach ze smartfonem Samsung Galaxy Note 7 wie już chyba każdy. A jeżeli jeszcze nie wiecie, to w skrócie mogę napisać, że te genialne telefony topowej marki lubią wybuchać.

Oczywiście, oficjalnie zostały już wycofane ze sprzedaży po którejś aferze z ich udziałem. Zalecono także oddać swoje modele do punktu Samsunga i wymienić na inny model, a linie lotnicze zabraniają wchodzić na pokład samolotu z tym modelem telefonu.

Samsung sparzył się dwa razy, bo telefony, które wracały z serwisu, także były uszkodzone. Na tę chwilę Samsunga Galaxy Note 7 można kupić tylko w Tajwanie i Korei.

W tych dwóch krajach sprzedawany jest na specjalnej promocji i uważany za niesamowicie bezpieczny. Nic dziwnego, że ktoś pomyślał o powrocie tej linii na sklepowe półki. Oczywiście, na tę chwilę brzmi to jak bajka dla niegrzecznych dzieci i tak też tego newsa odebrałem, ale nie mamy 1 kwietnia, więc dowcip Prima Aprillisowy to raczej nie jest.

Okazuje się, ze Samsung rozważa powrót Galaxy Note 7 na rynek.

Firma ma rozważa sprzedaż Note 7 w 2017 roku. Mówi się też o tym, że nie jest to oficjalna decyzja, ale samo myślenie o tym przyprawia mnie o ciarki na całym ciele. Samsung zastanawia się nad sprzedażą naprawionych smartfonów w Wietnamie i Indiach, mimo że dalej nie wie, co jest przyczyną wybuchania tych modeli. Przyczyna nie została ani znaleziona, ani załatana, ale telefon może wrócić na rynek. Osobiście mam nadzieje, że jeżeli Note 7 wróci do sprzedaży, to zostaną w nim usunięte wszelkie wady, o których tak głośno było w Internecie.

[vlikebox]

Aktualizacja, godz. 14:52

Samsung napisał do nas w sprawie domniemanej sprzedaży Galaxy Note 7 i trochę nas uspokoił.

Okazuje się, że informacje o sprzedaży tego modelu są tylko internetowymi plotkami, jak zapewnia firma. Przedstawiciel firmy Samsung zapewnił nas, że Samsung Galaxy Note 7 nie wróci już do sprzedaży i poinformował też, że telefony te nie wybuchają, tylko dochodzi w nich do samozapłonu. Informują także, że ten model nie znajduje się w oficjalnej dystrybucji, co powinno nas uspokoić.

Źródło: SamMobile, The Investor

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.