Na konsoli Nintendo Switch pojawia się dużo portów dobrych gier, które odniosły sukces na innych platformach. Być może do tego grona dołączy niedługo Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na chińskich portalach pojawiły się zdjęcia ofert dystrybutorów, którzy do swojej oferty dołączyli ostatnio właśnie tę grę.

Nintendo Switch jest dość charakterystyczną konsolą. Japończykom udało połączyć się coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe. Czyli granie w terenie oraz w domowym zaciszu. Przy czym kompromis ten został osiągnięty kosztem wydajności konsoli. Mimo tego niektóre gry przeniesione na Switcha zaskakują. Czasami wystarczy optymalizacja kodu, ale najczęściej nie obchodzi się bez spadków wydajnościowych. Jednak nie porzucają nadziei. Nie są to zresztą pierwsze plotki dotyczące premiery trzeciej części Wiedźmina na Switchu. Pojawiły się one po tym, jak gracze zauważyli informację o porcie Wiedźmina 3 na stronie francuskiego dystrybutora.

Wiedźmin 3 Nintendo Switch

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch na pewno wzbudzi zainteresowanie

Przeniesienie tak wymagającej gry jest dla deweloperów nie lada wyzwaniem. Mówi się tutaj o dwóch możliwych scenariuszach. Pierwszy zakłada optymalizację tytułu, co byłoby ogromnym sukcesem. W końcu najnowszy Wiedźmin powodował niemałe problemy z wydajnością na dużo potężniejszych konsolach. Dlatego gracze przypuszczają, że Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się na przenośnej konsoli za sprawą technologii streamingu. Tak właśnie zrobiony w przypadku Resident Evil VII: Biohazard oraz Assassin’s Creed Odyssey.

Musicie brać pod uwagę fakt, że mówimy tutaj o nieoficjalnych informacjach. Poza tym gry wymagające strumieniowania dostępne są jedynie w Japonii, a tutaj mamy do czynienia z doniesieniami pochodzącymi od chińskich dystrybutorów. Jeśli Wiedźmin 3 ma pojawić się na Switchu jeszcze w tym roku, to powinniśmy o tym usłyszeć na nadchodzących targach E3.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.