Już niedługo, bo we wrześniu tego roku na półkach sklepowych pojawi się kompletny remake doskonale znanego Spyro. Jak się okazuje, produkcją mają się cieszyć nie tylko posiadacze konsoli PlayStation 4, ale także ci posiadający Xbox’a One!

Premiera Spyro Reignited Trilogy zaplanowana jest na dzień 21 września. Obejmie ona już wcześniej wspomniane platformy PlayStation 4 oraz Xbox One. Wiadomo też, że twórcy znanego wszystkim fioletowego smoka planują wydanie swojej gry na platformie Nintendo Switch. Niestety data wydania na systemy Nintendo nie jest jeszcze znana.

Minęło 20 lat od wydania pierwszego Spyro

Jakby nie patrzeć, premiera pierwszego tytułu serii była już dość sporo lat temu. Nowa odsłona wygląda naprawdę genialnie. Przynajmniej tak prezentuje się aktualnie na pierwszym udostępnionym trailerze. Trzeba jednak wierzyć w to, że studio Toys for Bob zabrało się porządnie za odnowienie tytułu. W końcu stoją oni między innymi za serią gier Skylanders, a także za zrobienie portu nowego Crash Bandicoot na Nintendo Switch. Programiści Toys for Bob przyznali się, że chcę uzyskać produkcję najbliższą oryginałowi. Tak więc, nowy Spyro ma mieć wszystko to, czym mogła szczycić się stara seria. Największą zmianą ma być grafika, która w przedstawionym niżej trailerze z odnowionej wersji gry prezentuje się prześlicznie.

Powrót do przeszłości dzięki Spyro i Crash Bandicoot

Activision pozostawiło wielu w przekonaniu, że powrót do starych platformówek jest szansą na wielki sukces. Z pewnością pokazały to słupki sprzedaży Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Popędzani przez nostalgię do starej serii z przyjemnością wracamy do starych platformówek, tak dobrze znanych z naszego dzieciństwa. Jest to jedna z tych chwili, gdzie jak w przypadku nowego Crash Bandicoot’a możemy zobaczyć grę na nowo, w tak jak ją niegdyś zapamiętaliśmy. Dobrą informacją jest także to, że w skład nowego Spyro Reignited Trilogy wchodzą Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage! oraz Spyro: Year of the Dragon.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.