Gry mobilne są źródłem ogromnych przychodów. Dlatego producenci smartfonów rozważają współpracę ze studiami deweloperskimi. Samsung jakiś czas temu miał rozpocząć współpracę z Nianticiem, twórcą Pokemon Go. Według ostatnich doniesień Koreańczycy mają zapłacić 40 milionów dolarów za ekskluzywny tytuł ze świata Harry’ego Pottera.

Samsung ma już na swoim koncie udaną współpracę z Epic Games. Androidowa wersja Fortnite była początkowo dostępna tylko dla posiadaczy smartfonów Koreańczyków. Do podobnej sytuacji może dojść w przypadku nowej gry mobilnej ze świata Harry’ego Pottera. Przy czym są to na razie plotki i nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Niantic pracuje aktualnie nad grą Harry Potter: Wizards Unite, która korzysta z rozszerzonej rzeczywistości. Tytuł ma bazować na liście miejsc z prawdziwego świata, które odwiedzają gracze Pokemon Go oraz Ingressa. Przy czym nie wiadomo czy Samsung chce mieć czasową ekskluzywność na Harry Potter: Wizards Unite, czy może Niantic przygotuje osobny tytuł (lub rozszerzenie do obecnie przygotowanej gry).

Harry Potter S Pen

Rysik do Galaxy Note 10 jako różdżka w grze Harry Potter: Wizards Unite?

Najnowsze wskazują na to, że współpraca Samsunga z Niantic Labs polega na opracowaniu gry, która “przemieniałaby” rysik S Pen w różdżkę używaną przez czarowników z uniwersum Harry’ego Pottera. Nie zdziwiłbym się, gdyby Koreańczycy przygotowali specjalną edycję S Pen’ów charakteryzowanych na różdżki znane z książkowych opisów oraz ich ekranizacji.

Początkowo Niantic i Samsung chcieli ogłosić swoją współpracę jeszcze w tym roku. Jednak obie firmy wolą poczekać aż prace nad technicznymi aspektami owej kooperacji będą bardziej zaawansowane. Całkiem możliwe, że więcej szczegółów poznamy w okolicach połowy przyszłego roku. Przy czym obie firmy mają różne podejście do ogłaszania przygotowanych nowości. Niantic co jakiś czas raczy nas krótkimi ogłoszeniami oraz filmikami zapowiadającymi nowości. Z kolei Samsung czeka z wszystkim do oficjalnej konferencji, która odbywa się miesiąc przed premierą nowego urządzenia. Całkiem możliwe, że dedykowany dodatek zostanie przygotowany na premierę Galaxy Note 10. Czy gra Harry Potter: Wizards Unite ukaże się wcześniej? Tego nie wiemy. Niantic cały czas wspomina o premierze w 2019 roku, ale nie podaje nawet konkretnego kwartału.

Źródło: The Inquirer

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.