Seria XZ spodziewa się kolejnego członka. Xperia XZ4 będzie wydajnym bezramkowcem. Wygląda na to, że japoński producent szykuje coś specjalnego na pozycję flagowca w swoim portfolio w roku 2019.

Xperia XZ4 – kolejny flagowiec od Sony

Seria XZ to telefony przeznaczone na najwyższą półkę cenową. Rywalizują one z najlepszymi konkurencyjnymi modelami. Charakteryzują się najlepszą wydajnością, świetnym aparatem i innowacjami wyznaczającymi trendy w tym sektorze rynkowym. W ostatnich latach Xperia XZ była przyćmiona na tle konkurencji, Huawei, Samsung, Apple i Oppo doskonale radziły sobie w formacie high-end. Czy tak samo będzie tym razem? A może czeka nas rewolucja?

Sony ma swój własny, nieco toporny styl

Xperie zawsze wyróżniały się na tle innych smartfonów. Ich bryła posiada dosyć ostre krańce, co mocno kontrastuje z zaobleniami u konkurencji. Nie inaczej jest tym razem. Xperia XZ4 będzie dosyć kanciasta, ale wydaje się być nieco „szczuplejsza” od poprzedniczek. Odchudzanie ma jednak swoje wady, jedną z nich jest brak złącza mini-jack. Telefon posiada dosyć spore ramki z dołu i góry ekranu – Sony nie zamierza rezygnować z cech charakterystycznych Xperii.

Specyfikacja Sony Xperia XZ4

Nie posiadamy aktualnie informacji co do parametrów tego telefonu. Ale możemy spodziewać się procesora marki Qualcomm – dokładniej Snapdragona 8150, wyposażonego w najnowsze standardy łączności i bezkompromisową wydajność. Na pokładzie znajdzie się zapewne 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej, w zależności od wariantu. Sony nie stara się przełamywać barier technologicznych (tak jak np. Xiaomi zapowiadające telefony z 10 GB RAM). Stawiają na wysokiej klasy podzespoły od zewnętrznych dostawców, własne baterie i kamery. Nie wiadomo jeszcze nic na temat obecności technologii 5G w Sony Xpierii XZ4, ale jest to dosyć prawdopodobne.

Kiedy możemy spodziewać się Xperii XZ4 na rynku polskim?

Mowa tu o dosyć odległej przyszłości. XZ4 dopiero zaczyna się pojawiać na renderach. Niektóre telefony (przykładowo Galaxy S10) pojawiają się w bardzo licznych przeciekach i wiemy na ich temat praktycznie wszystko. Dodatkowo XZ3, poprzedniczka z tej serii pojawiła się stosunkowo niedawno. Na pewno więc nie mamy co oczekiwać premiery XZ4 przed końcem pierwszej połowy 2019. Co do ceny – niestety Sony zazwyczaj nieco „przecenia” swoje telefony, miejmy nadzieję, że nie popełnią tego błędu tym razem.

Źródło: PhoneArena