Gra Pokemon Go dalej koncentruje wokół siebie dość sporą grupę aktywnych graczy. Graczy, którzy nie mogą grać efektywnie w swoją ulubioną grę bez wychodzenia z domu i narażenia się na zakażenie koronawirusem. Dlatego Niantic Labs zmieniło tak reguły gry, żeby nie narażać graczy na zetknięcie z chorobą.

Pokemon Go jest pierwszą mobilną grą AR (Augmented Reality), która trafiła do szerokiej grupy odbiorców. Oczywiście, jak można się łatwo domyślić, gra ta zawdzięcza swój sukces dobremu pomysłowi na wykorzystanie popularnej marki. W końcu nikt tak nie przyciąga fanów Pokemonów, jak możliwość chodzenia po świecie i możliwość łapania kieszonkowych stworków. W dniu premiery gra Pokemon Go była tak popularna, że serwery Google nie wytrzymywały generowanego przez graczy obciążenia. Jednak kilka miesięcy po premierze popularność gry zaczęła spadać. Przy czym nie jest to nic złego. Statystyki finansowe pokazują, że w Pokemon Go gra dziś dużo mniej osób niż na początku, ale są to gracze aktywni, którzy chętnie korzystają z dostępnych mikropłatności.

Jak grać w Pokemon Go z domu?

Efektywne granie w Pokemon Go wymaga chodzenia. Oczywiście niektórzy gracze korzystają z Fake GPS-ów, które pozwalają na ranie bez wychodzenia z domu. Jednak nie polecam tego rozwiązania. Po pierwsze Niantic może Wam za to zablokować konto, a po drugie obejście zabezpieczeń gry wymaga zrootowania telefonu. Dlatego studio odpowiedzialne za Pokemon Go zmodyfikowało kilka mechanik gry w taki sposób, żebyście mogli łapać Pokemony bez wychodzenia z domu.

Od teraz aż do odwołania obowiązują następujące modyfikacje:

  • możliwość jednorazowego zakupu 30 Incense’ów za 1 PokéCoin,
  • czas działania każdego Incense’a wynosi 1 godzinę,
  • o połowę zmniejszony dystans potrzebny do wychodzenia jajek,
  • zwiększona częstotliwość wypadania prezentów z PokéStopów,
  • zwiększona liczebność siedlisk Pokemonów,
  • zwiększone występowanie dzikich Pokemonów.
Pokemon Go Incense

Dodatkowo Niantic Labs przełożyło najbliższy Community Day, którego bohaterem będzie Abra.

Abra Community Day

Jeżeli powyższe udogodnienia Wam nie wystarczą, to polecam spróbowanie swoich sił w Battle League. Walki z innymi graczami są naprawdę wciągające i potrafią skutecznie zabić czas, który powinniśmy spędzać teraz w domu.

Źródło: Niantic

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.