Operatorzy telekomunikacyjny szykują się na wzmożony ruch w sieci. Spowodowany jest on pandemią koronawirusa, która zmusza kolejne osoby do pracy zdalnej. Również pozostające w domach dzieci i studenci generują dodatkowe obciążenie. Jednak polski oddział Orange jest przekonany, że ich sieć (zarówno ta stacjonarna, jak i mobilna) podoła temu wyzwaniu.

Zamknięte szkoły i uczelnie oraz delegowanie pracowników do pracy zdalnej mogą być sporym wyzwaniem dla operatorów telekomunikacyjnych. W Stanach Zjednoczonych już od kilku dni mówi się o możliwym spowolnieniu sieci. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy, że obecna infrastruktura podoła zwiększonemu zapotrzebowaniu na transfer danych. Dobrej myśli jest również Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska, który stwierdził, że “pomarańczowa sieć” nie będzie miała problemu z obsługą większego ruchu spowodowanego koronawirusem.

Orange daje również darmowe 10 GB internetu dla klientów abonamentowych i prepaid

Lekarze zalecają, żebyśmy teraz spędzali więcej czasu w domu i unikali dużych skupisk ludzi. Żeby jakoś zabić czas, czy też, żeby móc wywiązywać się ze swoich obowiązków pracowniczych, potrzebujemy w tym okresie aktywniej korzystać z internetu mobilnego. Dlatego od dzisiaj klienci Orange mogą skorzystać z dodatkowego darmowego pakietu 10 GB, który jest ważny do 31 marca. Aktywować można go poprzez wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści 10GB na numer 80820.

Pakiet działa jedynie na terenie kraju. Oferta dotyczy wszystkich taryf abonamentowych oraz prepaid. Niestety nie mogą z niej skorzystać klienci korzystający z Orange Flex.

Dodatkowo Orange zdecydowało się na odkodowanie ponad 40 kanałów Pakietu Komfortowego dla wszystkich klientów telewizji kablowej Orange TV.

Źródło: Orange

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.