Kolejni polscy operatorzy deklarują gotowość na obsługę wzmożonego ruchu w sieci. Oczywiście wynikają one z obecnej w kraju sytuacji, która zmusza kolejne osoby do podjęcia pracy zdalnej. Najpierw zrobił to Orange. Teraz Plus chwali się wysoką jakością zasobów technicznych Grupy Polsat.

Koronawirus jest dobrym sprawdzianem wydajności polskiej infrastruktury telekomunikacyjnej. Coraz więcej specjalistów uważa, że nasi rodzimi operatorzy nie powinni mieć większych problemów z tym związanych. Pierwszą taką deklarację podał Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. Teraz podobne zapewnienia padły ze strony Plusa.

“Epidemia koronawirusa zmieniła naszą codzienność. Praca zdalna, zamknięte szkoły, zalecenia pozostania w domu, to wszystko wpływa na zwiększony ruch w internecie. Dzięki sprawnie działającej infrastrukturze naszej sieci i zastosowaniu w jej budowie nowoczesnych technologii jesteśmy przygotowani na większy ruch użytkowników. Naszym klientom zapewniamy pełną funkcjonalność i jakość działania naszej sieci” – tłumaczy Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Plus zachęca do oglądania IPLI oraz telewizji satelitarnej i kablowej

Klienci sieci Plus i abonenci Cyfrowego dysponują bezpłatnym dostępe do pakietu IPLA Plus. Teraz, z powodu koronawirusa, pojawiły się w nim dla nowe kanały: Disney Channel oraz FOX. Z kolei abonenci telewizji satelitarnej i kablowej IPTV Cyfrowego Polsatu mogą skorzystać z “otwartego okna”, które obejmuje pakiet Mini HD oraz kanały Polsat Comedy Central Extra, FOX HD i Disney Channel. Dodatkowo Kanały Sundance TV, Paramount Channel HD, AXN i AXN HD są dostępne w “otwartym oknie” dla abonentów od pakietu Rodzinnego HD, Epic Drama od Familijnego HD, a AXN Black, AXN White oraz AXN Spin – od Familijnego Max HD.

Plus poinformował również, że podjął dodatkowe działania mające na celu zwiększenie możliwości sieci. Operator będzie wprowadzać je na bieżąco w zależności od rozwoju sytuacji.

Źródło: informacja prasowa

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.