Nowa gra Pokemon Masters pojawiła się już w sklepach Google Play i App Store. Gracze z całego świata mogą się już rejestrować i wyczekiwać powiadomienia o dostępności. Oficjalnie mogą w nią zagrać jedynie mieszkańcy Singapuru i Kanady. Oficjalnie Polacy muszą czekać do 29 sierpnia. Jednak nieoficjalnie można skorzystać ze sposobu, który pozwoli na zapoznanie się z grą.

Pokemon Masters jest nową grą wydaną pod znaną marką Nintendo. Za produkcję odpowiada studio DeNA. Dotychczasowe doniesienia sugerują, że tytuł ten może odnieść sukces zbliżony do Pokemon Go. Szczerze mówiąc nie oczekiwałbym zbliżonej liczby instalacji. Jednak Nintendo tak naprawdę liczy na zainteresowanie zaangażowanych graczy, którzy są przywiązani do serii i skorzy do korzystania z mikropłatności. W sumie obecnie w Pokemon Go gra dużo mniej osób niż na początku. Za to są to gracze, którzy są skłonni do wydawania pieniędzy. Jeśli już teraz chcielibyście zapoznać się z testową wersją Pokemon Masters, to jest na to sposób. Zanim przejdziemy do jego omawiania, to od razu zaznaczę, że granie w Pokemon Masters przed oficjalną premierą w Polsce jest naruszeniem regulaminu gry. Studio może, ale nie musi, zablokować Wasze konto.

Krok 1: instalacja APK lub zmiana regionu w sklepie

Na początek musimy zainstalować samą grę. Użytkownicy Androida mogą najzwyczajniej w świecie pobrać plik instalacyjny APK i go uruchomić. Początkowo można było go pobrać z serwisu APKMirror. Niestety nie jest on już tam dłużej dostępny. Sprawdzoną alternatywą jest instalator wrzucony pod tym linkiem.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zmiana lokalizacji sklepu. Sposób ten sprawdzał się przed światową premierą Pokemon Go. Mogli z niego skorzystać zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS’a. Szczerze mówiąc, Ci drudzy nie mieli innego wyboru, ponieważ Apple nie pozwala na instalację aplikacji pochodzących spoza sklepu App Store.

Krok 2: instalacja VPN

Tym razem instalacja i uruchomienie samej gry nie wystarczy. Serwery Pokemon Masters weryfikują również lokalizację użytkownika na podstawie jego adresu IP. Ograniczenie to można obejść za pomocą VPNa. Większość użytkowników wybiera darmowego Surf VPN, który posiada bramę w Singapurze. Pamiętajcie tylko, żeby aktywować VPNa przed uruchomieniem gry. W przeciwnym wypadku zobaczycie informację o przerwie technicznej.

Krok 3: pobranie zawartości

Po uruchomieniu gry i aplikacja poprosi Was m.in. o podanie lokalizacji. Po czym nastąpi pobranie niewielkiej paczki danych (około 400 MB). Jednak po kilku misjach ilość pobranych danych podskoczy do około 1 GB. Dlatego, jeśli nie macie dużego pakietu danych mobilnych, lepiej by było rozpocząć przygodę Pokemon Masters za pośrednictwem Wi-Fi.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.