Popularność usług do grania w chmurze nie zależy tylko od powszechnego dostępu do szybkiego i stabilnego połączenia z Internetem. Wszyscy usługodawcy muszą dbać również o ciągłą rozbudowę listy dostępnych do strumieniowania gier. Dlatego też Google zapowiedziało, że Stadia rozrośnie się o ponad 100 tytułów.

Google traktuje Stadię jak osobną platformę, która pozwala na rozgrywkę na praktycznie każdym urządzeniu. Sama technologia strumieniowania gier wideo jest bardzo interesują i całkiem możliwe, że w ciągu najbliższych 5 – 10 lat zdominuje rynek elektronicznej rozgrywki. To, że ten kierunek jest prawidłowy, pokazuje obecna sytuacja na rynku kart graficznych. Nie dość, że ceny układów umożliwiających uruchomienie najbardziej wymagających tytułów poszybowały do góry, to większość z nich jest po prostu niedostępna. Niedługo na rynku pojawią się karty GeForce RTX 3060, ale mało kto podchodzi optymistycznie do możliwości ich zakupu. Nie dość, że będą one drogie (już teraz mówi się o cenach przewyższających cenę sugerowaną o 75%), to pewnie i tak od razu zostaną wysprzedane. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest granie w chmurze. Google Stadia ma niewygórowane wymagania sprzętowe. Dzięki temu taki Cyberpunk 2077 bez najmniejszego problemu uruchomi się na laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną.

Ponad 100 nowych tytułów na Google Stadia, na początek FIFA 21 i inne

Google co prawda zaprzestało prac nad własnymi tytułami, które byłyby dedykowane dla nowej platformy. Jednak korporacja jak najbardziej zainteresowana jest rozwojem usługi. Oczywiście odbywa się to poprzez współpracę z zewnętrznymi studiami deweloperskimi. W najbliższych miesiącach na Stadii pojawi się przynajmniej 9 nowych tytułów. Są nimi FIFA 21, Judgment, dwie części Shantae (Half-Genie Hero i Shantae: Risky’s Revenge), It came from space and ate our brains, Kaze and the Wild Masks, Killer Queen Black, Street Power Football oraz Hellpoint.

Oprócz tego oficjalny komunikat mówi o ponad 100 tytułach, które zawitają na platformie w 2021 roku. Google jeszcze nie udostępniło pełnej listy tytułów. Jednak możemy spodziewać się, że z biegiem czasu będą pojawiać się kolejne zapowiedzi.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.