Współczesna oferta Samsunga jest bardzo obszerna. Koreańczycy w swoim portfolio posiadają urządzenia z szerokiego zakresu cen. Oprócz samych flagowców znajdują w nim również tańsze “średniaki”, które wbrew pozorom wyróżniają się na tle innych smartfonów. Takim właśnie rodzynkiem jest wydany niedawno w Indiach Galaxy F62. Jego największym atutem jest przeogromna bateria.

Większość użytkowników przyzwyczaiło się już do codziennego ładowania smartfona. Niektórzy wręcz za normalność uważają konieczność podłączania swojego ukochanego urządzenia do gniazdka w ciągu dnia. Z jednej strony chcielibyśmy mieć smartfony z pojemnymi bateriami. Z drugiej, doceniamy te modele, które są bardzo cienkie. O tym, że są to dwie sprzeczności, świadczy chociażby zaprezentowany dwa lata temu Power Max P18K Pop. Problem ten dobrze obrazuje poniższe zdjęcie. Projekt ten nie przypadł użytkownikom do gustu. Zorganizowana akcja crowdfundingowa okazała się porażką.

Energizer Power Max P18K Pop
Energizer Power Max P18K Pop (z prawej) na tle konkurencji (z lewej)

Samsung podszedł do tego problemu trochę inaczej. Średniej klasy model z baterią o pojemności 7000 mAh jest dedykowany dla osób, którym zależy na jak najdłuższym czasie pracy.

Galaxy F62 jest drugim smartfonem Samsunga z akumulatorem o pojemności 7000 mAh

Jesienią zeszłego roku Samsung wypuścił na rynek swojego pierwszego smartfona z tak samo pojemnym akumulatorem. Był nim Galaxy M51, który obecnie kosztuje około 1 300 zł. Z kolei nowy Galaxy F62 dostępny jest obecnie jedynie w Indiach. Cena hurtowa za wersję 6/128GB to 330 dolarów (około 1 225 zł), a wariant 8/128GB kosztuje 358 dolarów (około 1 330 zł). W Polsce możemy spodziewać się cen zbliżonych do 1 500 zł.

Samsung Galaxy F62 Exynos

Galaxy F62 oprócz pojemnej baterii posiada również chipset Exynos 9825, który zadebiutował wraz z premierą linii Galaxy Note 10. Płaski wyświetlacz Infinity-O AMOLED Plus ma przekątną 6,7-cala i wyświetla obraz w rozdzielczości FHD+ (1080 x 2400 pikseli). Z przodu znajduje się aparat z matrycą o 32 MPix. Z kolei z tyłu za robienie zdjęć odpowiada zestaw czterech obiektywów: główny (64 Mpix), szerokokątny (12 Mpix), makro (5 Mpix) oraz czujnik głębi (5 Mpix).

Galaxy F62 aparat
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.