Jeżeli dalej rozważacie kupno najnowszej gry studia CD Projekt, to powinniście rozważyć wersję, która pozwala na streaming tej gry z chmury. Cyberpunk 2077 ma ogromne wymagania sprzętowe, ale zagracie w go również na słabym laptopie. Wystarczy Wam zwykły laptop ze zintegrowaną kartą graficzną i jedna z dwóch usług: Google Stadia lub GeForce NOW. Pozostaje jednak pytanie. Która z nich jest lepsza?

Cyberpunk 2077 pójdzie już na komputerze z GeForcem GTX 780. Jednak mówimy tutaj o rozgrywce w rozdzielczości 1080p i przy niskich ustawieniach graficznych. Wielu graczy liczyło na to, że dobrym wyborem będzie kupno gry na jedną z konsol poprzedniej generacji. Jednak te mają wciąż wiele błędów.

Cyberpunk 2077 wymagania sprzętowe

Na ratunek przychodzą usługi strumieniujące gry z chmury. Jednak zanim się zdecydujecie na konkretne rozwiązanie, to powinniście zapoznać się z zaletami i wadami każdej z nich.

Cyberpunk 2077 na Google Stadia: tanio, ale bez gry na własność

Wydaje mi się, że Google nie bez przypadku zaplanowało rozszerzenie dostępności swojej usługi o nowe kraje tuż przed premierą Cyberpunka 2077. Dodatkowo trwa teraz promocja. Gracze mogą korzystać ze Stadia Pro przez pierwszy miesiąc za darmo, a do tego dostaną 40 zł rabatu na pierwszą zakupioną grę. Dzięki temu Google Stadia pozwala na kupno Cyberpunka 2077 za 159 zł.

Cyberpunk 2077 Stadia

Po darmowym okresie próbnym pozostanie Wam bezpłatna wersja usługi. Wiąże się to z ograniczeniami w postaci obniżenia rozdzielczości do 1080p (abonament Pro oferuje 4K), braku efektów HDR i dźwięku przestrzennego 5.1.

Stadię należy traktować jako osobną platformę do grania. Google wymaga od graczy kupna każdej gry w swoim sklepie. Za to oferuje rozgrywkę na niemalże każdym urządzeniu.

Cyberpunk 2077 na GeForce NOW: płać albo czekaj w kolejce

Nvidia postawiła na inny schemat usługi. Największą zaleta GeForce NOW jest to, że każda obsługiwana gra pozostaje własnością gracza. Usługa synchronizuje się z najpopularniejszymi sklepami, w których możecie kupić cyfrowe wersje gier. W przypadku Cyberpunka 2077 są to Steam, Epic Games i GOG. Dzięki temu w dany tytuł możecie zagrać zarówno w chmurze, jak i na własnym komputerze.

GeForce NOW

GeForce NOW dostępny jest w dwóch wariantach. Darmowa wersja usługi wymaga czekania w kolejce oraz ogranicza czas trwania pojedynczej sesji do 1 godziny. Płatna subskrypcja oferuje priorytetowy dostęp, dłuższe sesje oraz włączony Ray Tracing.

GeForce NOW ceny

Obie usługi w wersji płatnej oferują zbliżoną jakość. Ostateczny wybór należy do Was. Osobiście zdecydowałem się na Google Stadia. Przeważył rabat na zakup pierwszej gry (był nim Cyberpunk 2077) oraz brak kolejek w darmowej wersji usługi.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.