System przyjaźni i wymian w Pokemon Go rozchodzi się jak świeże bułeczki. Ciekawe jest jednak to, że nie każdy jest odpowiednio za niego nagradzany. Wszystko za sprawą buga w aktualizacji z systemem wymian.

Jeże od jakiegoś czasu wydaje wam się, że poziom waszej przyjaźni w Pokemon Go nie rośnie, to mam dla was ważną informację — NIE WYDAJE WAM SIE. Już jakiś czas temu zauważyłem, że mój status jakby się zatrzymał. Kolega, z którym się wymieniam prezentami, ma coraz mniej dni do zmiany statusu, a ja nie. Myślałem, że to problem z moim kontem, ale okazuje się, że jest on bardziej globalny.

Wszystkiemu winien jest błąd, który sprawia, że poziom przyjaźni nie jest synchronizowany między dwoma kontami jak należy.

W zasadzie tylko w przypadku poziomu Good Friend wszystko zadziałało, jak trzeba, potem było już tylko gorzej. Zauważono to tak naprawdę dopiero teraz, ponieważ minął ponad tydzień od wypuszczenia upgrade na rynek. Niestety, status z Good na Great wielu graczom się nie zmienił, mimo że wykonywali zadania codziennie.

Obstawiam, że jeszcze nie do końca wiecie, co się, z czym je i dlaczego jest błąd.

Nie macie pewnie jeszcze pojęcia, jak go zlokalizować i czy was także dotyczy. Przyjrzyjmy się, jak to niedociągnięcie ze strony programistów wygląda w praktyce.

  • Pierwsza osoba (nazwijmy go Jasiu), która zawsze otwiera prezenty pierwsza zdobywa poziom przyjaźni i status jest wyświetlany poprawnie,
  • Druga osoba (niech będzie Piotuś), która otworzy prezent tego samego dnia, ale jako druga, nie otrzymuje aktualizacji statusu,
  • Jeśli Piotruś otworzy prezent kolejnego dnia pierwsza to jej status zostanie zaktualizowany, ale za ten dzień poziom przyjaźni nie wzrośnie. Gra aktualizuje niezsynchronizowany poziom albo zwiększa go za dany dzień, nigdy obie te rzeczy naraz.

Teraz wszystko wygląda następująco.

Jasiu zawsze otwiera prezenty pierwszy i jego status pokazuje, że do poziomu Great Friend brakuje jeszcze 2 dni, u Piotrusia poziom jest niezsynchronizowany i nadal wskazuje 6 dni. Jeśli osoba Piotruś kolejnego dnia otworzy pierwszy prezent, to jego status zostanie wyrównany na „2 dni do Great Friend”, ale żadna z osób nie otrzyma wzrostu poziomu, jaki powinien być naliczony na ten dzień (czyli do poziomu 1 dzień do Great Friend). Nie wygląda to fajnie, zwłaszcza że w przypadku wspólnych walk jest identycznie. Liczy się to, kto zainicjował wymianę lub pierwszy wszedł do walki, ta osoba otrzymuje wzrost poziomu.

Jeżeli osoba wcześniej otwierała prezenty i inicjowała walki pierwsza lub zyskuje synchronizację ze stratą wzrostu poziomu za dany dzień.

Oczywiście, bug trafił już na listę TO DO Niantic, ale nie wiadomo, kiedy pojawi się aktualizacja z poprawką. Mam nadzieję, że szybko, bo już wczoraj powinienem mieć zmianę statusu w Friedship i niestety ani rusz. Co więcej, na razie nie udało się znaleźć innego obejścia problemu niż synchronizacja skutkująca „utratą” jednego dnia, wykonywanie kilku różnych czynności, jakie mogłyby zwiększyć friendship (jak zaleca Niantic na stronie poświęconej problemowi) nie przynosi żadnego skutku. Smutne, ale prawdziwe!!! 🙁

Link do zgłoszonego buga: https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/360001597287-Friendship-Levels-may-not-increase-once-per-day

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.