Firma Apple i Epic Games mają problemy od jakiegoś czasu. I najgorsze jest to, że nie zapowiada się, aby cokolwiek miało się poprawić. Konflikt wydaje się z dnia na dzień coraz bardziej zaostrzać. Epic od jakiegoś czasu zdaje sobie chyba sprawę z narastającej waśni. W końcu gigant z Cupertino nigdy przed nikim nie ukrywał niechęci. Jak mają kogoś odciąć od swojego środowiska — to robią to szybko i pokazowo. Tak właśnie było w przypadku Epic i ich gry Fortnite.

Okazuje się jednak, że firmie z logiem nadgryzionego jabłka nie wystarczyło wycięcie tytułu z ich sklepu App Store. To byłoby zdecydowanie za mało. Tę firmę stać na zemstę rodem z Hollywood. Albo jesteś z nami, albo przeciw nam. Niestety, z korporacją z Cupertino tak właśnie się pracuje. Od zawsze wiadomo, że są bardzo hermetyczni i zamknięci, a robienie z nimi interesów wymusza zgadzanie się na ich reguły.

Od 11 września firma Apple nie będzie już pozwalać użytkownikom na logowanie się do kont Epic Games za pomocą funkcji Zaloguj się w Apple.

Niby od dawno było wiadomo, że konflikt do tego doprowadzi. Jednakże sprawa dalej wywołuje dreszczyk. Użytkownicy, którzy korzystają z Epic Games, powinni do jutra zmienić adresy e-mail w swoich kontach, na te spora “jabłkowej” domeny. Jeżeli tego nie zrobią, ich dostęp do kont Epic będzie bardzo utrudniony. W sieci pisze się o tym, że zmiana ta, to ostatnie drobne posunięcie w bitwie ludźmi z Cupertino, a Epic Games. Wszystko zaczęło się niby niewinnie, ale znając zasady firmy jabłkowej, można było się domyślić, że wróży to problemy. Epic pozwoliło sobie na dodanie alternatywnej metody dokonywania mikro transakcji w grze. Było to włożenie kija z mrowisko. Źródła donoszą jednak, że pierwotnym zamiarem Epica było dodanie własnego sklepu z aplikacjami do iOS.

Firma Apple, epic games, fortine, apple, ios, games,

Firma Apple nie ma zamiaru odpuścić i chyba nikogo to nie dziwi.

Słyną oni z tego, że zawsze stawiają na swoim. Epic wydało w tej sprawie oficjalny komunikat: “Już 11 września 2020 roku firma Apple nie będzie zezwalać użytkownikom, na logowanie się do kont Epic Games za pomocą funkcji Zaloguj się w Apple. Jeśli używasz Zaloguj się w Apple, upewnij się, że Twój e-mail i hasło są aktualne.” Nie została podana też żadna forma polubownego rozwiązania konfliktu. Nie ma też informacji dla osób, które nie zdążą wymienić swojego adresu e-mail. Prawda jest jednak taka, że gracze Fortnite na iOS i tak zostali już w dużym stopniu odcięci od rozgrywki. Nie ma dla nich bowiem żadnych aktualizacji i poprawek. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie cierpi na tym tak naprawdę firma Epic, tylko… Bogu ducha winni gracze.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.