Jeżeli czekaliście na jakieś newsy związane z Sony PS5, to będziecie mocno zawiedzeni. Okazuje się, że firma nie ma zamiaru podać jeszcz terminu premiery swojej nowej konsoli. Nie ma też ceny, o jaką obniżą wartość naszych portfeli. Informacja miała pojawić się na dniach. Sony mocno nas zadziwiło.

Okazuje się bowiem, że cała prezentacja nowej odsłony ujrzy światło dziennie w przyszłym tygodniu. Jednakże, na blogu producenta udostępniono informację o niewielkiej zapowiedzi. Nie jest poświęcono jej ich konsoli, a produkcjom tworzonym na PS VR.

Kilka źródeł sieciowych informowało, jakoby Sony PS5 podało informacje w tym tygodniu.

Wielu fanów już ostrzyło pazurki na świeżutkie newsy. Wiele znaków wskazywało na to, że coś się święci. Obchody z okazji 25-lecia pierwszego urządzenia PlayStation, informacje o wystartowaniu preorderów ze sklepu GAME i Luxury Exquisite — niestety okazało się one bardzo błędne. Co ciekawe, na stronie sklepu sprzedającego ekskluzywne towary nadal wisi grafika i zegar, który odlicza czas do rozpoczęcia zapisów na zamówienia przedpremierowe. Według niego już za sześć godzin będzie można zamówić nową konsolę Sony. Jest to jednak pewnego rodzaju fejk. Oferta jest dla prawdziwych bogaczy, bo produkt kosztuje tam 10000$.

Sony PS5

Wszyscy zastanawiają się dlaczego Sony PS5 trzymane jest w tak silnej tajemnicy.

Chyba nigdy nie było tyle niedopowiedzeń w przypadku premiery żadnej konsoli. Przecież Microsoft zdradził nam prawie wszystko o swoich konsolach Xbox Series X i Series S? Znamy już cenę, datę premiery i wygląd obu modeli. Możliwe, że Sony mocno nakręca w ten sposób atmosferę. Jeżeli tak, to brzmi to trochę, jak dziecinne przepychanki, ale działa. Portale piszą o premierze PS5 kolejny raz, ale dalej nie mają żadnych konkretów — my także. Możliwy jest też inny scenariusz. Może Sony nie jest w stanie pochwalić się czymś innym niż tylko szybkim wczytywaniem gier. Nie ważny jest jednak powód, bo jakikolwiek by nie był, na informacje o konsoli poczekamy do przyszłego tygodnia. To już niedługo i chyba wytrzymamy.

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.