HMD Global, czyli producent smartfonów z logiem Nokia, przygotowało już pierwszą aktualizację do nowego Androida 10. Na pierwszy ogień poszła Nokia 8.1, która pojawiła się na rynku w grudniu 2018 roku z Androidem 9 Pie na pokładzie.

Juho Sarvikas, CPO HMD Global, nie rzuca słów na wiatr. Jeszcze nie tak dawno poznaliśmy “rozkład jazdy” aktualizacji do Androida 10 dla smartfonów z logiem Nokia. W przypadku Androida Pie podobna akcja przebiegła bardzo sprawnie. Finowie zaktualizowali praktycznie wszystkie swoje smartfony do najnowszej wersji systemu dostarczanego przez Google. Dlatego też użytkownicy, którzy zdecydują się na kupno nowej Nokii, mają praktycznie zagwarantowaną aktualizację do Androida 10. Już dziś mogą ją pobrać posiadacze “prawie flagowca”, którym jest Nokia 8.1.

Nokia 8.1. to dopiero pierwszy smartfon HMD Global z Androidem 10

Finowie obiecali, że jeszcze w tym roku analogiczne aktualizacje trafią do użytkowników Nokii 7.1 oraz 9 PureView. Jednak najwięcej urządzeń zostanie zaktualizowanych w przeciągu 1 kwartału 2020 roku. Cała kampania ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Do tego czasu Android 10 ma pojawić się na praktycznie wszystkich Nokiach.

Nokia Android 10

Podobnie będzie z najtańszymi budżetowcami, które ma napędzać uproszczony Android 10 Go.

Nokia Android 10 Go

Źródło: HMD Global

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.