Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej flagowców dedykowanych dla graczy. Charakteryzują się one dobrymi wyświetlaczami z wysokim odświeżaniem, wydajnymi chipsetami oraz… innowacyjnymi technikami chłodzenia. To właśnie w ten sposób Lenovo chce przekonać do siebie potencjalnych kupców.

Producenci smartfonów z Androidem mają dość duży problem w konkurowaniu w kategorii wydajności. W końcu niemalże każdy z nich (tj. z wyjątkiem Samsunga i Huawei) korzysta w danym roku z tego samego chipsetu. Dlatego poszczególne firmy pracują nad optymalizacją oprogramowania smartfona i liczą na to, że przełoży się to na wzrost wydajności. W praktyce najwięcej można ugrać na stosowaniu odpowiednich profili temperaturowych, które wydłużają pracę przy najwyższej częstotliwości taktowania rdzeni procesora. Jednak samo oprogramowanie to czasami za mało. Według ostatnich plotek Lenovo stwierdziło, że najwięcej zyska na ulepszeniu samego układu chłodzenia.

Nowy Lenovo Legion ma być wydajniejszy od innych smartfonów ze Snapdragonem 865

Wcześniej serwis Digital Chat Station sugerował, że nowy smartfon gamingowy Lenovo będzie wyposażony w Snapdragona 865+. Jednak nic nie wskazuje na to, żeby Qualcomm planował wypuszczenie takiego chipsetu. Dlatego też bardziej prawdopodobne jest to, że będziemy mieć do czynienia z ulepszonym mechanizmem chłodzenia.

Aktualnie trudno spekulować, na czym ma polegać cała innowacja. W grę wchodzi zarówno sprawniejszy system pomiaru, jak i kontroli temperatury, aktywne chłodzenie (tj. z użyciem niewielkiego wiatraka) oraz zastosowanie ciepłowodów (cienkich rurek odprowadzających ciepło). Ogólnie rzecz biorąc, każde z tych rozwiązań było stosowane już przez innych producentów, ale nikt ich ze sobą nie połączył.

Lenovo Legion ma być wyposażony w wyświetlacz o odświeżaniu 90 Hz, głośniki stereo, liniowy silnik wibracyjny, dwa porty USB-C i czujniki kontroli temperatury. Urządzenie to będzie konkurować w głównej mierze z Asusem ROG Phone.

Źródło: weibo

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.