Energizer Max Power 18K Pop jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych smartfonów, jakie zobaczyliśmy na tegorocznych targach MWC 2019. Akumulator o pojemności 18 000 mAh, który starcza na 50 dni czuwania, robi wrażenia. Jednak producent nie uzbierał funduszy wymaganych do startu produkcji. Akcja crowdfundingowa zakończyła się tragicznym wynikiem 1%.

Za produkcję smartfonów Energizer odpowiada francuska firma Avenir Telecom. Współpraca ta odbywa się na podobnych zasadach, jakie obowiązują w przypadku HMD Global i Nokii. Francuzi chcę skorzystać ze znanej marki baterii do promocji smartfonów z… wytrzymałymi akumulatorami. Przy czym nie mamy tutaj do czynienia z produktami korzystającymi z nowych i innowacyjnych rozwiązań. Wybrane smartfony Energizer mają po prostu duże akumulatory. Największy z nich miał znaleźć się w modelu Max Power 18K Pop. Demonstracyjna wersja telefonu została wyposażona w baterię o pojemności 18 000 mAh. Cała konstrukcja przypomina swoim wyglądem małą cegłówkę. Niestety zastosowania tak pojemnego akumulatora poskutkowało znacznym zwiększeniem grubości smartfona. Przy czym producent twierdzi, że i tak jest to dość smukła konstrukcja. Za punkt odniesienia posłużył tutaj zwykły smartfon położony na powerbanku o pojemności 10 000 mAh. Jednak użytkownicy nie podzielili tego optymizmu.

Energizer Max Power vs powerbank

Energizer Max Power może jeszcze trafić na rynek

Firmie udało się zebrać poprzez portal crowdfundingowy 15 tysięcy dolarów z planowanych 1,2 miliona. Jest to zaledwie 1% założonej kwoty. Dlatego Energizer Max Power 18K Pop nie trafi do masowej produkcji. Przynajmniej w obecnej formie. Producent zamieścił na portalu Indiegogo zamieścił komentarz, w którym zapowiada chęć dalszej pracy nad podobnymi konstrukcjami. Co zamierza poprawić?

Energizer Max Power Indiegogo

Avenir Telecom chce poprawić ogólny design urządzeni, w tym jego grubość. Przy czym nie wiadomo, że firma chce zyskać cenne milimetry poprzez zastosowanie cieńszego akumulatora, czy może w grę wchodzi również zmniejszenie jego pojemności.

Z całego zamieszania wokół Energizer Max Power 18K Pop można wyciągnąć ciekawy wniosek. Użytkownicy cały czas narzekają na krótki czas pracy współczesnych smartfonów. Zatem każdy z nas chciałby mieć telefon z jak największą baterią. Jednak nie jesteśmy zbytnio skłonni pójść na ustępstwa w postaci zwiększenia grubości urządzenia oraz jego wagi. Ciekawe gdzie znajduje się złoty środek.

Źródło: Indiegogo

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.