Samsung Galaxy S10+ został wyposażony w akumulator o pojemności 4 100 mAh. Koreańczycy uważają, że wystarczy on na cały dzień aktywnego użytkowania. Jednak pierwsze testy pokazują, że bateria w Galaxy S10+ nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Producenci smartfonów nie mają obecnie łatwego zadania. Muszą pogodzić coraz to większe zapotrzebowanie wydajnych komponentów na energię elektryczną z czasem pracy na pojedynczym ładowaniu oraz smukłością urządzeń. Niestety są to przeciwstawne oczekiwania. Dobrym przykładem jest tutaj pokazany na targach MWC 2019 Energizer Power Max P18K Pop. Akumulator o pojemności 18 000 mAh wystarcza na bardzo długo. Jednak efekt ten został przypłacony gabarytami i wagą niedużej cegły. Dlatego użytkownicy zaczęli zastanawiać się na ile czasu wystarcza akumulator 4 100 mAh w Samsungu Galaxy S10+. Syntetyczny test przygotowany przez serwis PhoneArena pokazuje, że bateria ta wytrzymuje 8 godzin ciągłej pracy. Podobny wynik uzyskały zeszłoroczne flagowce Samsunga.

Galaxy S10+ test baterii

Samsung utrzymuje stały poziom wytrzymałości akumulatora

Wygląda na to, że Koreańczycy korzystają z testów benchmarkowych, które pozwalają im dostosować pojemność akumulatora względem zapotrzebowania na energię elektryczną poszczególnych komponentów. Test przygotowany przez ekipę z PhoneArena odbywa się przy wyświetlaczu ustawionym na jasność 200 nitów. Z kolei przygotowany skrypt odpowiada codziennemu użytkowaniu. Przeprowadzone testy pokazują, że bateria w Galaxy S10+ jest dość przyzwoita. Jednak OnePlus 6T oraz iPhone XS Max wypadli dużo lepiej.

Ciekawie prezentują się również wyniki testu czasu ładowania. Zastosowany Quick Charge pozwala na naładowanie akumulatora od 0% do 100% w 100 minut. Wynik ten dotyczy amerykańskiej wersji smartfona z chipsetem Qualcomm Snapdragon 835. Z kolei iPhone XS Max ładuje się dwa razy dłużej.

Galaxy S10+ test baterii

Źródło: PhoneArena

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.