Gry Pokemon Sword and Shield spotkały się z ostrą krytyką jeszcze przed premierą. Gracze narzekali w sieci nie tylko na niepełny Pokedex, ale również na niedopracowaną grafikę i inne domniemane niedoróbki. Tymczasem nowe gry studia Game Freak w ciągu tygodnia sprzedały się w 6 milionach egzemplarzach ustanawiając tym samym nowy rekord wśród gier wydanych na Switcha.

Posiadacze konsoli Nintendo Switch wreszcie doczekali się na premierę nowych pełnowartościowych Pokemonów. Cóż, wiele osób uważa, że Pokemon Sword and Shield nie można nazwać pełnowartościową częścią, bo twórcy wycięli z niej ponad połowę kieszonkowych stworków. Studio Game Freak nigdy nie podało liczby Pokemonów, które będzie można złapać w regionie Galar. Być może fani liczyli na to, że będzie ich więcej niż 400. Niedługo przed premierą pojawiły się przecieki występowaniu w kodzie gry 35 następnych Pokemonów. Z kolei kilka dni przed premierą pojawiły się w sieci nagrania z gry obrazujące liczne niedoróbki. Przy czym pochodziły one z zhackowanej wersji gry. Na szczęście informacje te nie odbiły się negatywnie na wynikach sprzedaży.

6 milionów egzemplarzy Pokemon Sword and Shield w tydzień to dobry wynik

Twórcy podsumowali liczbę egzemplarzy sprzedanych za pośrednictwem wszystkich kanałów dystrybucji. Liczba 6 milionów dotyczy zarówno gier sprzedanych w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Co prawda wynik ten nie pobił rekordu ustanowionego przez Pokemon Sun and Moon wydanych na 3DS. Gry te sprzedały się w 7,2 miliona egzemplarzy w ciągu tygodnia. Do tego ich premiera miała miejsce w czasie wypuszczenia na rynek Pokemon GO, co zapewniło marce dodatkową reklamę.

Jednak Nintendo oraz Game Freak mogą się cieszyć z osiągniętego wyniku. Do tej pory najlepiej sprzedającą się grą na Switcha był Super Smash Bros. Ultimate, który w ciągu tygodnia rozszedł się w 5 milionach egzemplarzy. Dlatego też mamy tutaj do czynienia z nowym rekordem. Dodatkowo premiera nowych Pokemonów przyczyniła się do 30% wzrostu sprzedaży konsol Nintendo Switch.

Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem nowych Pokemonów, to w podjęciu decyzji może pomóc Wam przygotowana przeze mnie recenzja. A jak zastanawiają Was pewne szczegóły związane z rozgrywką, to przydatna może okazać się solucja dotycząca wszystkich form ewolucji Eevee.

Źródło: gamesindustry

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.