Gra Pokemon Go żyje i ma się dobrze. Niantic Labs zarabia dość sporo na swojej produkcji. Dlatego też w regularnych odstępach czasu dostarcza graczom nową zawartość. Najciekawsze aktualizacje dotyczą regularnych eventów nazwanych Community Day. Następny z nich będzie trwać aż 3 dni i pozwoli graczom na nadrobienie zaległości. Do złapania będą jedne z najsilniejszych Pokemonów w grze.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie grali w Pokemon Go lub też zagrali w tę grę krótko po jej premierze, przypomnę po krótce czym są eventy Community Day. Niantic Labs co miesiąc przygotowuje wydarzenie, które trwa zaledwie 3 godziny, ale pozwala na zrobienie znacznych postępów w grze. Każdemu takiemu wydarzeniu towarzyszy wybrany (najczęściej rzadki i silny) Pokemon, który podczas 3 godzin spawnuje dużo częściej niż normalnie. Dodatkowo najwyższa ewolucja tego Pokemona dostaje w nagrodę wyjątkowy atak, który czyni go niezwykle przydatnym w codziennej grze. Oprócz tego gracze raczeni są bonusem w postaci podwójnych punktów doświadczenia, zwiększonej ilości stardusta, czy też skróconego dystansu potrzebnego na wyklucie się jajek. Jednak wszystko to dostępne jest tylko podczas 3-godzinnego okna czasowego, które w naszej strefie czasowej przypada zawsze w sobotę od godziny 11 do 14. Wyjątkiem był Community Day z Eevee, który trwał 2 dni (tj. 3 godziny w sobotę i 3 godziny w niedzielę) i wyciągnął z domów całe rodziny graczy Pokemon Go. Czy tym razem będzie tak samo?

Najbliższy Community Day w Pokemon Go obejmuje wszystkie dotychczas występujące na tych wydarzeniach Pokemony.

Oznacza to, że gracze, którzy z jakiegoś powodu nie mogli wziąć udział w danym Community Day, będą mieli okazję do nadrobienia zaległości. Tym razem wydarzenie potrwa aż 3 dni, tj. od 30 listopada (piątek) do 2 grudnia (niedziela). Podczas tych dni zostanie zwiększony spawn ratio dla Pokemonów, które wystąpiły w dotychczasowych eventach: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pikachu, Eevee, Dratini, Chikorita, Cyndaquil, Mareep, Larvitar oraz Beldum. Również każdy z tych Pokemonów podczas ewolucji wykonanej w czasie Community Day otrzyma unikalny atak. Jednak to nie wszystko. Niantic przygotowało jeszcze specjalne bonusy, które będą aktywne podczas 3-godzinnego okna w sobotę 1 grudnia od godziny 11 do 14:

  • podwójne punkty doświadczenia za każdą aktywność w grze,
  • podwójny Stardust za złapanie Pokemona,
  • podwójna efektywność inkubatorów.

Osobiście polecam zaopatrzenie się w Star Piece, który dodatkowo zwiększa ilość otrzymywanego Stardust o 50% przez 30 minut. Dzięki temu będziecie otrzymywać potrójną ilość Stardust za każdego złapanego stworka.

Które Pokemony łapać podczas Community Day?

Beldum -> Metang -> Metagross (atak Meteor Mash)

Metagross

Metagross (a dokładniej jego pierwsza forma, czyli Beldum) pojawił się podczas ostatniego Community Day. Podczas tego wydarzenia otrzymał on jeden z najlepszych ataków w grze: Meteor Mash. Dzięki niemu Metagross jest obecnie najsilniejszym stalowym stworkiem w Pokemon Go. Jest on na tyle silny, że sprawdzi się w wielu rajdach.

Bulbasaur -> Ivysaur -> Venusaur (atak Frenzy Plant)

Venusaur

Startery z pierwszej generacji są nie tylko rzadkie, ale również silne. Venusaur z atakiem Frenzy Plant jest prawdopodobnie najsilniejszym trawiastym Pokemonem w grze.

Larvitar -> Pupitar -> Tyranitar (atak Smack Down)

Tyranitar

Tyranitar ciągle pozostaje najsilniejszym atakującym Pokemonem typu skalistego. Czwarta generacja może wprowadzić tutaj niewielkie zamieszanie. Jednak każdy trener powinien mieć na swoim wyposażeniu kilka “Tyrków”, które sprawdzą się przeciwko bossom z rajdów.

Charmander -> Charmeleon -> Charizard (atak Blast Burn)

Charizard

Obecnie najsilniejszym Pokemonem ognistym w Pokemon Go jest legendarny Moltres. Jednak Charizard ciągle pozostaje silną alternatywą. Dlatego warto w swoim zestawie atakujących stworków posiadać przynajmniej jednego Charizarda z atakiem Blast Burn i wysokim CP.

Dratini -> Dragonair -> Dragonite (atak Draco Meteor)

Dragonite

Dragonite jest jednym z niewielu Pokemonów, który nie potrzebuje ekskluzywnego ataku z Community Day, żeby sprawdzić się w boju. Jeżeli macie w swoim zbiorze Drogonite’a z atakiem Outrage, to możecie go zostawić i wzmocnić cukierkami zdobytymi podczas eventu.

Pozostałe

  • Typhlosion (ewoluuje z Cyndaquil) ma takie same statystyki jak Charizard, ale posiada słabsze ataki;
  • Blastoise pomimo ataku Hydro Cannon nie zalicza się do najlepszych atakujących stworków z Pokemon Go, ale z względów sentymentalnych zawsze możecie polować na wersję shiny Squirtle;
  • Meganium również nie sprawdzi się zbyt dobrze w walce. Lepszym wyborem będzie Venusaur;
  • ewolucje Eevee z Last Resort również nie są zbyt praktyczne. Jednak kolejne cukierki mogą się przydać do wzmocnienia obecnie posiadanych Pokemon’ów. Również warto zachować kilka Eevee z wysokim IV do późniejszego ewoluowania w Leafeona i Glaceona z czwartej generacji;
  • Ampharos (ewoluuje z Mareep) nie jest obecnie mocnym atakującym. Jednak sytuacja ta może ulec zmianie wraz z wprowadzeniem Mega Ewolucji;
  • Pikachu z atakiem Surf nie ma praktycznego zastosowania, ale możecie go złapać z względów kolekcjonerskich.
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.