Pokemony to zdecydowanie gra wszechczasów i przeżywa właśnie drugą młodość, a najbardziej kojarzące się z nią stworki, to startery z pierwszej części anime oraz legenda z Kanto, czyli Bulbasaur, Squirtle i Mewtwo. Oczywiście są też Pikachu, Charmader i Eevee, ale tym razem to inne Pokemony kradną serca graczy “Pokemon Sword & Shield” na Raidach. Z okazji dnia Pokemonów, który fani świętują już od początku tygodnia, na Raidach w Sword & Shield można złapać G-Max formy starterów z regionu Kanto i legendarnego Pokemona znanego z pierwszego pełnometrażowego filmu z serii.

Trzeba przyznać, że japońskim firmom trochę lat zajęło spięcie wszystkim gier Pokemon w świetnie działający ekosystem. Wypuszczenie na rynek niedawno Pokemon HOME sprawiło, że odżyły wspomnienia, zapaleni gracze powyciągali stare konsole, aby transferować dawne Pokemony. Nic więc dziwnego, że na G-Max Raidach także pojawiły się nowinki. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest tak pięknie, jakby nam się wydawało. Są też pewne ograniczenia, ale o tym za chwilę.

Firma Game Freak wprowadziła 27 lutego 2020 aktualizację do gry “Sword & Shield”, która wypuszcza na Raidy takie Pokemony jak Bulbasaur, Squirtle i Mewtwo.

Zacznijmy może od tego stworka, który interesuje was najbardziej, czyli od legendarnego Pokemona Mewtwo. Jest on jednym z najbardziej pożądanych Pokemonów na wymianach w Pokemon HOME. Nic więc dziwnego, że jego pojawienie się w grze ucieszyło fanów. Muszę wam jednak zatrzymać radość i wprowadzić odrobinę melancholii. Mewtwo zawsze był Pokemonem, który nie jest ogólnodostępny. Takim też musi pozostać. To legenda, a nie towar eksportowy, jak Pigeye, czy Magikarpy. Oznacza to, że nie może być go za wiele na rynku, bo już nie będzie taki “fajny”. Implikuje to na niemożność złapania go na Raidach. Możemy z nim walczyć, ale nie wejdzie do Pokeballa. Mewtwo na Raidach G-Max jest na 100 lvl. Pamiętamy, że Pokemony na Raidach do tej pory były maksymalnie na 60 lvl.

Nie oznacza to jednak, że Bulbasaur, Squirtle i Mewtwo są całkowicie bezowocni.

Samo wygranie z Mewtwo da nam wiele niespodzianek. Może nie złapiemy tej świetnej Legendy, ale dostaniemy trudne do znalezienia przedmioty bitewne. Te świetnie nadają się do walk online. Za pokonanie Mewtwo dostajemy choćby PP Max i umiejętność Capsules. Jeżeli chcemy, aby startery i Mewtwo pojawiły się na Raidach, musimy zaktualizować Newsy w grze. Aby to zrobić, łączymy się z Internetem, wchodzimy do Menu (X) i przechodzimy do zakładki Mystery Gift. Następnie wybieramy opcję: Get the Wild Area News. Po aktualizacji Informacji w norkach na Wild Area pojawi się wzmiankowane Pokemony.

Z całej trójki (Bulbasaur, Squirtle i Mewtwo), tylko legenda nie daje się złapać.

Bez problemu możemy rozkoszować się chwytaniem starterów. Za wygraną z nimi także dostajemy nagrody: Startery Kanto (Bulbasaur, Squirtle, Charmander) lub ich ewolucja upuszczają jagody redukujące  EV-reducing berries, Toxic Orbs, Flame Orbs i Life Orbs.

pokemon day, bulbasaur, squirtle, charmander,

Co ciekawe, Bulbasaur, Squirtle i Mewtwo będą dostępne na Raidach od teraz do 1 marca, 18:59 EST.

Stworki te są dostępne na Max Raidach na Wild Area. Możemy w nich znaleźć nie tylko I formy starterów, ale także ich ewolucje. Pokemony, któe zobaczymy w Max Raidach to:

  • Mewtwo
  • Squirtle
  • Wartortle
  • Bulbasaur
  • Ivysaur
  • Charmander
  • Charmeleon

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.