“Nowy rok, nowy ja”? Wygląda na to, że posiadacze konsoli Nintendo Switch postanowili wziąć się za swoją formę. Ze sklepów zniknęły wszystkie kopie gry Ring Fit Adventure. A jeśli już jest gdzieś ona dostępna, to za astronomicznie wysoką cenę. Niechlubnym rekordem jest oferta na Allegro, gdzie popularna gra fitness została wyceniona na 855 zł!

Gra Ring Fit Adventure okazała się prawdziwym hitem. Nintendo zawsze wiedziało jak przyciągnąć do siebie graczy. Tym razem Japończycy postawili na grę z dedykowanym kontrolerem. W skład zestawu wchodzi sama gra, “plastikowe kółko” (czyli Ring-Con) oraz pasek na nogę. Gra zbiera dane o aktywności gracza za pośrednictwem czujników umieszczonych w Joy-Con’ach. Z kolei przygotowane przez twórców mini gry angażują do wysiłku różne partie mięśni. Opinie poszczególnych recenzentów pokazują, że rozgrywka w Ring Fit Adventure nie jest trywialna i wymaga dużo wysiłku. Dlatego też wielu graczy w ramach postanowienia noworocznego postanowiło rozszerzyć swoją kolekcję o jedną z najbardziej innowacyjnych gier fitness.

Astronomiczne kwoty za Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure w dniu premiery kosztowało około 300 zł. Standardowa nowa gra na Switcha kosztuje około 200 zł, więc dodatkowe 100 zł za dołączone akcesoria jest (jak na Nintendo) umiarkowaną ceną. Pod koniec spadła ona o około 20 zł. Jednak zaraz na początku stycznia cena gry wzrosła do około 310 zł.

Ring Fit Adventure historia ceny

Podwyżka o 30 zł to jeszcze nic takiego. Nie odstraszyła też ona graczy chcących zadbać o formę. Dziś Ring Fit Adventure jest już praktycznie nie do kupienia. Tytuł ten zniknął z wszystkich polskich sklepów internetowych. Ponoć pojedyncze sztuki są jeszcze dostępne w nielicznych marketach.

Ring Fit Adventure mediaexpert

Sprzedawcy korzystający z Allegro zwęszyli dobry interes. Aktualne ceny po uwzględnieniu kosztów dostawy mieszczą się w przedziale od 480 zł do 880 zł. Czyli w ekstremalnym przypadku gra jest prawie 3 razy droższa niż normalnie.

Ring Fit Adventure allegro
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.