Promocje przygotowane przez sklep x-kom z okazji Black Friday cieszą się ogromną popularnością. Rok temu serwery nie wytrzymały ruchu wygenerowanego przez użytkowników i boty. Przez to klienci nie mogli robić zakupów z poziomu strony internetowej i aplikacji mobilnej. W tym roku sytuacja ma się nie powtórzyć, bo sklep zaopatrzył się w wysokiej klasy japońskie serwery NeeYebniee 291119 FridayBlackEdition 2019 😉

Sklep x-kom ma dość duży dystans do siebie. W ofercie sklepu pojawił się ostatnio dość interesujący serwer w obudowie typu tower. NeeYebniee 291119, bo o nim tutaj mowa, korzysta z platformy NY-BF-E-291119 i jest uzbrojony w bardzo wydajne komponenty. Sercem maszyny jest ośmiordzeniowy procesor WinterIScomming 2.0, a część obliczeń można wykonywać na wydajnej karcie graficznej NeeverSleeps BF 247h. Pamięci RAM jest trochę mało (13 GB). Na szczęście można je rozbudować do 513 GB. Podobnie jest z dyskami twardymi. Pojedynczy SAS o pojemności 666 GB to trochę mało, ale serwer obsłuży 7 takich dysków. Za całość trzeba zapłacić 66 666 zł, a w zestawie jest jeszcze zasilacz o mocy 2019 W.

x-kom NeeYebniee

Serwer NeeYebniee FridayBlackEditon w ofercie x-kom to oczywiście żart

Mam nadzieję, że wszyscy nasi czytelnicy docenili smaczki ukryte w specyfikacji. Klienci sklepu x-kom dość szybko podłapali żart i zaczęli wysoko oceniać wyimaginowany produkt. Jeden z nich postanowił się nawet podzielić swoimi spostrzeżeniami po instalacji serwera w pralni.

NeeYebniee komentarz

Odstawmy żarty na bok. Sklep x-kom również w tym roku przygotował z okazji Czarnego Piątku interesujące promocje. Ciekawe czy administratorzy wyciągnęli z zeszłorocznej odpowiednie wnioski i przygotowali się na nalot użytkowników i botów. W dobie rozwiązań chmurowych nie powinno być to większym problemem. W zasadzie każdy sklep może przygotować się na wzmożony ruch związany z okresową wyprzedażą. Oczywiście nikt nie będzie utrzymywać cały rok infrastruktury, który przydaje się na kilka dni. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odpowiednie serwery wykupić jedynie na 1 miesiąc. Dzięki temu można je z dużym wyprzedzeniem uruchomić i zintegrować, a następnie wyłączyć po szale związanym z Black Friday i Cyber Monday.

Źródło: x-kom

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.