T-Mobile szykuje się do podpisania umowy z kolejnym partnerem posiadającym własną infrastrukturę światłowodową. Firmy INEA oraz T-Mobile Polska podpisały właśnie list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie świadczenia usług hurtowych w modelu BSA. Operatorzy zaplanowali uruchomienie wspomnianych usług na trzeci kwartał tego roku.

T-Mobile cały czas przymierza się do uruchomienia komercyjnej usługi stacjonarnego dostępu do internetu za pośrednictwem sieci światłowodowej (tj. w technice FTTH – Fiber To The Home). Operator podpisał już umowy na udostępnienie infrastruktury z Orange oraz Nexerą. Przy czym to właśnie Orange jest obecnie głównym partnerem T-Mobile w zakresie usług światłowodowych. Jednak na terenie województwa wielkopolskiego dominującym operatorem stacjonarnym jest INEA. Całkiem możliwe, że to właśnie dlatego T-Mobile zdecydował się na podpisanie podobnej umowy również z kolejnym niewielkim (w skali całego kraju) operatorem.

“W INEA wierzymy, że otwarta infrastruktura to przyszłość branży telekomunikacyjnej, dlatego od dłuższego już czasu skupiamy się na współpracy z innymi operatorami. T-Mobile Polska to drugi ogólnopolski dostawca usług, który będzie korzystał z naszej sieci. Jestem przekonany, że dla obu stron będzie to korzystna współpraca, natomiast klienci uzyskają dostęp do nowych usług” – komentuje Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

T-Mobile buduje kompleksowe portfolio usług

Osoby, które analizują oferty operatorów komórkowych, na pewno zaważyły, że coraz więcej telekomów chce świadczyć kompleksowe usługi. Są one przydatne w każdym gospodarstwie domowym. Przykład Orange pokazuje, że internet stacjonarny i mobilny mogą się uzupełniać. Dlatego właśnie Grupa Cyfrowego Polsatu (do której należy Plus) przejęła Netię. Z kolei T-Mobile zdecydował się na wkroczenie rynek stacjonarnych dostawców internetu światłowodowego poprzez podpisywanie umów z kolejnymi właścicielami sieci FTTH. Współpraca z INEA sprawi, że oferta T-Mobile dotrze do jeszcze większego grona potencjalnych klientów.

“Cieszymy się, że dzięki nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem, spółką INEA, będziemy mogli dotrzeć z naszą ofertą światłowodową oraz kompleksowym portfolio usług dla domu do jeszcze większej grupy odbiorców. T-Mobile konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, zmieniając się z operatora usług mobilnych w firmę technologiczną, dostawcę najwyższej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych, a wkrótce również treści. Podpisanie listu intencyjnego z INEA to kolejny krok w tym kierunku” – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Źródło: INEA (informacja prasowa)

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.