Wygląda na to, że swoisty impas innowacyjności w Apple zostanie w końcu przełamany. Według niektórych plotek na rynku pojawi się niezwykły tablet, który szczególnie wyglądem wyróżnia się na tle konkurencji. Mowa tu przede wszystkim o designie, który już dziś możemy podziwiać na pierwszych renderach!

Niesamowicie cienkie ramki – tak wygląda iPad Pro 2018!

W tym momencie panuje moda na jak najlepszy stosunek ekranu do powierzchni frontu. Jest ona dyktowana przede wszystkim praktycznościom takiego zabiegu – im cieńsze ramki, tym łatwiej korzystać z urządzenia, nawet jeśli wyposażone jest w ogromny ekran. To samo rozwiązanie pojawia się powoli nie tylko w smartfonach, ale też laptopach (np. od Huawei), i wygląda na to, że tym razem znajdzie swoje miejsce w najnowszym iPadzie Pro!

iPad Pro 2018 leaks with slim bezels, no notch in sight!

Co jeszcze możemy wywnioskować z renderów?

Sytuacja iPadów na rynku jest bardzo dobra – są to urządzenia, które przynoszą największe zyski producentowi w sektorze tabletów. Dlatego też Apple nie wprowadza do nich niektórych bardziej „kontrowersyjnych” rozwiązań. Wygląda między innymi na to, że w iPadzie Pro zachowane zostanie gniazdo jack 3.5 mm. Wydaje się to być bardzo dobrym ruchem. Według niektórych plotek iPad Pro 2018 pozbawiony będzie Face ID. Na froncie urządzenia brak widocznego skanera, który mógłby wykorzystywać technologię TrueDepth 3D – jest to jednak bardzo mało prawdopodobne. I niestety na tym się kończy – w tym momencie nie posiadamy żadnych informacji odnośnie specyfikacji, albo też innowacji software’owych, na to przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

3D CAD model of the iPad Pro 2018

Kiedy należy się spodziewać tego urządzenia i ile przyjdzie nam za nie zapłacić?

Niestety, przecieki są dosyć lakoniczne. To jest dopiero wstęp do powodzi niepotwierdzonych informacji jaka zapewne wkrótce nas zaleje. Ale spokojnie – zawsze tak jest. Zaczyna się niewinnie od pKILKU renderów, a potem na tydzień przed premierą posiadamy wszystkie informacje. Łącznie z pełną specyfikacją i szacowaną ceną. Wszystko co możemy na ten temat powiedzieć na chwilę obecną to – obserwujcie dalej nasz serwis. Jak tylko pojawi się więcej informacji na ten temat to na pewno znajdą się one pośród newsów ze świata technologii!

Źródło: PhoneArena