Oppo w kontrataku. Chińska marka pragnie rozwijać najnowsze innowacje. Na pierwszy rzut idą składane ekrany. Pierwszy telefon z tej kategorii zostanie pokazany podczas targów MWC. To nie koniec ciekawych informacji – Oppo ma jeszcze kilka asów w kieszeni.

Kolejny składany smartfon

Tego się raczej nie spodziewaliśmy, chociaż Oppo nieraz udowadniało swoje wysokie aspiracje. Produkt Manager chińskiej marki, Chuck Wang oficjalnie wypowiedział się na ten temat. Składany telefon zostanie zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, odbywają się one od 25 do 28 lutego 2019 roku. Podczas tego samego wydarzenia może się pojawić smartfon z Infinity Flex od Samsunga. Wygląda na to, że rywalizacja w tym sektorze staje się coraz bardziej zacięta.

To nie wszystko – Oppo ma jeszcze więcej ciekawych rzeczy do zaprezentowania

Wiemy na pewno, że Chińczycy pracują obecnie nad kolejnymi dwoma rewolucyjnymi technologiami. Mowa tu oczywiście o telefonach z łącznością 5G i innej, rozwijanej głównie przez Samsunga technologii. Oppo celuje w ekrany, które można „wycinać”, dzięki czemu ułatwione jest umieszczanie w nich aparatów i głośników. To rozwiązanie ma się pojawić w Samsungu S10, aczkolwiek nic nie jest jeszcze potwierdzone. Ale w tych przypadkach nie znamy jeszcze dokładnej daty wdrożenia na rynek. Według oficjalnego oświadczenia będzie to w roku 2020. Ale wszystko może się jeszcze zmienić, biorąc pod uwagę dynamikę rynku smartfonów.

Zmiana polityki wobec rynków zagranicznych?

Oppo kojarzy nam się głównie z premium produktami na rynkach rozwijających się i rynku chińskim. Część produktów trafia oczywiście do Polski, ale w oficjalnej dystrybucji wciąż jest ich dosyć niewiele. To ma się zmienić. Oppo wyraźnie stara się celować w potrzeby europejskiego konsumenta.

Kolejny chiński brand walczy o innowacje!

W tym momencie najbardziej innowacyjnymi producentami są Samsung, Apple i Huawei. Niedaleko za nimi jest Xiaomi, które testuje np. reklamy wbudowane w OS, oraz LG, którzy również pracują nad ekranem składanym, a wyświetlacze to ich bardzo mocna strona. Oppo ma ogromny apetyt na nowoczesne technologie. Niewykluczone, że w którymś momencie swojego rozwoju będą w stanie przegonić potęgi pokroju Apple. Ale to bardzo, bardzo odległa przyszłość, szczególnie że wymagała by uderzenia w wiele różnych sektorów rynkowych i błyskotliwe rozwijanie software.

Źródło – GSMArena