Powiązany z ZTE producent zaprezentował właśnie nowy telefon z serii Red Magic. Produkt nazywa się Nubia Red Magic Mars i bez wątpienia jest sprzętem dla graczy. Świadczy o tym agresywny design i potężne podzespoły, gotowe udźwignąć każdą grę.

Nubia stawia na gaming już od pierwszego wrażenia

Spoglądając na najnowszy telefon Nubii nie mamy wątpliwości co do tego dla kogo jest on skierowany. Dosyć toporna, czerwona bryła, wyposażona w kilka zbędnych dodatków i zjawiskowe podświetlenie przypomina nam laptopy i PC-ty dla graczy. I chociaż nie jest to ROG Phone, to i tak pierwsze wrażenie robi wręcz zabójcze. Telefon wyposażony jest również w specjalne dodatki, takie jak przyciski po bokach, które ułatwiają nam sterowanie w grach mobilnych. Możemy też nabyć osobny kontroler, podpinany do gniazda USB-C, który jeszcze bardziej poprawi nasze wrażenia z gry.

Bardzo potężny hardware – 10 GB RAM!

Specyfikacja Nubia Red Magic Mars jest niemal topowa. Za wydajność odpowiada high-endowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 i 6, 8, lub nawet 10 GB pamięci operacyjnej. Przyjemne granie zapewnić ma nam ekran 6,0 cala z rozdzielczością 1080 x 2160 pikseli. Przestrzeń dyskowa to odpowiednio 64 GB, 128 GB, lub 256 GB szybkiej pamięci UFS 2.1. Z tyłu znajdziemy kamerę 16 megapikseli – co ciekawe pojedynczą, natomiast do selfie posłuży nam obiektyw 8 megapikseli. Telefon korzysta z systemu Android 9.0 Pie. Bateria ma pojemność 3 800 mAh. A więc reasumując – bardzo wysoką wydajność i szybkość działania Nubia Red Magic Mars przypłaca nieco gorszym aparatem.

Niestety Nubia Red Magic Mars nie pojawi się w Polsce

Jakkolwiek samo urządzenie cenowo będzie zbliżone bardziej do średniej niż wyższej półki, to nie doświadczymy go w polskich sklepach detalicznych. Nubia nie stara się podbijać zagranicznych rynków, a więc ich najnowszy produkt póki co przeznaczony jest jedynie na rynek chiński. Co prawda nie jest wykluczone, że w przyszłości jakaś część tych telefonów trafi do Europy, ale prawdopodobieństwo jest dosyć niskie. Najtańszy wariant Red Magic Mars powinien kosztować w przeliczeniu na złotówki 1 500 złotych, a najdroższy z 10 GB RAM około 2 000 złotych. Oczywiście na rynku chińskim bez żadnych opłat.

Źródło – PhoneArena