Już za cztery dni doczekamy się w końcu kilkakrotnie przekładanej premiery flagowej Nokii 9 PureView. Wygląda na to, że fińska firma ma w planach przedstawienie podczas targów MWC jeszcze kilku nowych smartfonów. Do „dziewiątki” mogą dołączyć aż cztery inne urządzenia.

Nokia rozszerza swoją ofertę średniobudżetowców

Nokia stosuje dość prostą numerację swoich smartfonów – im wyższa cyfra, tym droższy i lepszy model. Obecnie rola urządzeń ze średniej półki należy do Nokii 3.1 i 5.1 oraz ich większych wersji Plus, które dodatkowo posiadają podwójne aparaty.

Jak łatwo zauważyć, brakuje między nimi „czwórki”. Niektórzy podejrzewają, że ta decyzja jest wynikiem bardzo powszechnego w Chinach (bo tam właśnie produkowane są obecnie smartfony Nokii) przesądu, który wywodzi się od podobieństwa w języku chińskim słowa „cztery” do słowa „śmierć”. W tym roku fińska firma może jednak porzucić ten pomysł, jako że na rynku pojawić ma się model 4.2. Na razie wiemy o nim bardzo niewiele – głównie to, że… istnieje. Być może. Jedyną znaną informacją jest to, że smartfon ten pojawi się w dwóch kolorach – czarnym lub czerwonym. Nazwa sugeruje za to, że ten sprzęt znajdzie się właśnie pomiędzy nowymi wersjami Nokii 3 i Nokii 5.

Nokia szykuje następców dla modeli 1, 3.1 i 6.1

Najtańszy model fińskiej firmy, czyli sprzedawana za ok. 350 zł Nokia 1, doczeka się swojego równie skromnego następcy. Nokia 1 Plus (lub Nokia 1.2) będzie wyposażona w 5-calowy wyświetlacz, procesor MediaTek i 1 GB RAM-u. Nokię 3.1 zastąpi model 3.2, który będzie napędzany 8-rdzeniowym Snapdragonem 439. Z kolei nowa wersja „szóstki”, czyli – niespodzianka – 6.2, zostanie wyposażona w niedawno wydanego Snapdragona 632. W ekranie modelu 6.2 znajdziemy coraz popularniejszy okrągły otwór na przedni aparat.

Gwiazdą wieczoru będzie oczywiście Nokia 9 PureView, której główny atut to wyjątkowy układ pięciu głównych aparatów. Do internetu trafiły oficjalne zdjęcia prasowe tego urządzenia, które potwierdzają znany z wcześniejszych renderów wygląd.

Wszystkie z nowych smartfonów Nokii będą objęte programem Android One, który gwarantuje czystą, niemodyfikowaną wersję systemu i szybkie aktualizacje.

Źródło: PhoneArena