Już tylko dwa i pół tygodnia dzieli nas od premiery nowego flagowca LG. Koreański producent zdecydował się w tym roku na kilka ciekawych nowości. Jedną z nich będzie wyposażenie przedniego aparatu LG G8 ThinQ w nowy, imponujący sensor korzystający z technologii Time-of-Flight (ToF). Taki układ umożliwi błyskawiczne skanowanie 3D, co z kolei pozwoli na sprawniejsze korzystanie z odblokowania urządzenia twarzą.

Czym jest aparat ToF?

Time-of-Flight to jeden z typów kamery 3D. Jej działanie opiera się na wysyłaniu fali o określonej częstotliwości, która następnie wraca do czujnika. Ten z kolei mierzy czas, który upłynął na przemieszczenie się fali.

LG G8 ThinQ wykorzysta czujnik ToF do skanowania twarzy

Główną rolą użytego w G8 sensora będzie właśnie rozpoznawanie twarzy. Obecnie większość systemów skanowania twarzy korzysta ze specjalnych algorytmów obliczających odległość. Rozwiązanie, na które zdecydowało się LG, przesyła falę podczerwieni, co niesie ze sobą kilka korzyści. Oprócz szybszego czasu działania skaner ToF potrzebuje mniejszej ilości energii, co przekłada się na sprawniejsze działanie smartfona i dłuższą żywotność baterii. Do tego korzystanie z takiego systemu jest możliwe nawet w nocy lub przy słabym oświetleniu. LG zapowiedziało także, że przedni aparat G8 ThinQ zaoferuje „niezrównane możliwości”. Na razie jednak ciężko powiedzieć, co mógł mieć na myśli koreański producent.

LG G8 – przewidywana specyfikacja

Nowy flagowiec LG będzie wyposażony w 8-rdzeniowego Snapdragona 855 – jest to najmocniejszy z obecnie dostępnych smartfonowych procesorów. Układ ten będzie wspierany przez 6 lub 8 GB RAM-u. Wariant z 6 GB otrzyma 128 GB miejsca na dane użytkownika, zaś w przypadku tego drugiego liczba ta wzrośnie do 256 GB. Rozdzielczość 6,1-calowego ekranu to 1 440 na 3 120 pikseli. Przedni aparat będzie korzystać z obiektywu 8 MP, a z tyłu znajdziemy układ dwóch czujników 16 MP. Pojemność baterii wyniesie 3 500 mAh, a całe urządzenie działa pod kontrolą najnowszego Androida 9 Pie.

Źródło: LGNewsroom