Media na całym świecie rozpisują się o aktualnej sytuacji chińskiego giganta. Wszyscy zastanawiają się nad przyszłości Huawei, który będzie musiał sobie poradzić bez wsparcia amerykańskich firm i organizacji standaryzacyjnych. Jednak Ren Zhengfei, założyciel firmy, jest bardzo optymistyczny i uważa, że dla Huawei będzie to najlepszy czas.

Chińskie media motywują obywateli (a zarazem pracowników Huawei) to ciężkiej pracy i walki z amerykańskim “reżimem”. Oczywiście określenie to nigdy nie padło z ust szefów chińskiego telekomu. Jednak przekaz jest jasny. Buduje go również Ren Zhengfei, założyciel Huawei, który przez cały zeszły tydzień udzielał wywiadów zarówno zachodnim, jak i chińskim mediom. W każdym z nich podkreślał siłę i duży potencjał firmy oraz przede wszystkim swoich pracowników. Ostatni wywiad dla chińskiej państwowej telewizji CCTV szczególnie podkreśla duże zaangażowanie ludzi.

Huwei czeka na świetlaną przyszłość

Ren Zhengfei bardzo zaskoczył swoją wypowiedzią zachodnie media. Uważa on bowiem, że ostatnie działania rządu USA są najlepszym, co mogło spotkać jego firmę. Wpisanie Huawei na „czarną listę” sprawiło, że Chińczycy zaczęli wspierać swoją firmę. Szefowie chińskiego producenta smartfonów na każdym kroku prezentują oddanie państwu. Z kolei obywatele odwdzięczają się tym samym. Huawei znalazł się teraz w sytuacji podbramkowej. Zakaz na współpracę z amerykańskimi firmami oznacza m.in. brak wsparcia ze strony Google, Microsoftu, Intela i innych. Dotkliwy jest również koniec współpracy z niektórymi organizacjami standaryzacyjnymi. Aktualnie mówimy tutaj o ARM, Wi-Fi Alliance oraz SD Association. Pracownicy traktują te ograniczania jako wyzwanie, któremu muszą po prostu sprostać. Według Rena Zhengfei cała ta sytuacja sprawia, że ludzie są podekscytowani i skłonni do ciężkiej pracy. To z kolei ma sprawić, że Huawei czekają najlepsze czasy w historii działania firmy.

Źródło: Twitter

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.