Każdy liczący się producent smartfonów szykuje na ten rok premierę przynajmniej jednego urządzenia z modemem 5G. Jest wśród nich również Lenovo, które chce w pewien sposób wyróżnić jeden z modeli. Lenovo Z6 Pro Discovery Edition z modemem 5G dostanie coraz modniejsze “przezroczyste plecki”.

Z wyglądem smartfonów jest tak samo, jak z wieloma innymi rzeczami. O gustach się nie dyskutuje. Jednak pośród geeków zawsze panowała moda na przezroczyste obudowy. Wszystko zaczęło się od obudów na komputery PC wykonanych z pleksi. Moderzy umieszczali w środku takiego komputera podświetlenie, które nadawało całej konstrukcji ciekawego wyglądu. Moda ta nie ominęła również smartfonów. Co prawda mało kto decydował się na dodatkowe podświetlenie. Jednak nie dużo osób decyduje się na takie modyfikacje. Związane jest to oczywiście z wysokim ryzykiem uszkodzenia zakupionego sprzętu. Dlatego użytkownicy z nutką “geekowatości” patrzą z wielkim zainteresowanie na smartfony z fabrycznie przezroczystym tyłem.

Przezroczysty Lenovo Z6 Pro 5G jest zapewne kolejnym chwytem marketingowym

Cóż, przezroczyste smartfony są fajne, ale ich wnętrze nie jest zbyt atrakcyjne. Musimy pamiętać o tym, że projektanci urządzeń mobilnych nie przejmują się kwestiami estetycznymi ich wnętrzności. Stosowane chipsety nie posiadają żadnych znaków marketingowych i ładnie wyglądającego logo. Dlatego, niestety, smartfony z fabrycznie przezroczystymi obudowami są swego rodzaju oszustwem.

Lenovo Z6 Pro 5G

Jeśli śledzicie rynek urządzeń mobilnych, to zapewne pamiętacie małą “aferę” z Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Chińczycy zapewniali, że przezroczysta obudowa pokazuje prawdziwe wnętrzności nowego smartfona. W praktyce okazało się to tylko po części prawdą. Na szczęście Xiaomi nie “pojechało po bandzie” i nie użyło naklejki przedstawiającej piękną płytę główną. Jednak to, co widzą użytkownicy, jest jedynie plastikową atrapą. Wygląda ona ładnie, ale nie są to elementy prawdziwej płyty głównej, która znajduje się pod spodem. Podejrzewam, że w przypadku Lenovo Z6 Pro Discovery Edition będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją.

Źródło: Weibo

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.