Wielu użytkowników Facebooka i innych portali oraz usług należących do konsorcjum Marka Zuckerberga ma problem z wysyłaniem nowych zdjęć. Awaria dotknęła również komunikatorów Messenger oraz WhatsApp, a także Instagrama.

Dzisiaj rano zaobserwowałem problem z wyświetlaniem zdjęć w komunikatorze Messenger. Mój kolega nie miał takich problemów. Początkowo pomyślałem, że “coś się przypchało” i na pewno jest to “problem po mojej stronie”. Jednak kilka godzin później inny znajomy miał problem z wyświetleniem zdjęcia, które mu wysłałem. Jakoś specjalnie nie zwróciłem na to uwagi. Później zauważyłem, że nie ładują się zdjęcia na naszym fanpage’u. Aż wreszcie Facebook oficjalnie zakomunikował dzisiejszą awarię.

Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram często cierpią z powodu tych samych błędów

Nie jest to pierwszy raz, kiedy ta sama awaria dotyka niemalże wszystkie portale i usługi ze stajni Marka Zuckerberga. W marcu tego roku nie działał Facebook, Messenger oraz Instagram. Tak samo, jak dzisiaj, również wtedy, Facebook informował swoich użytkowników za pomocą oficjalnego konta na Twitterze. Okazuje się, że portal ten jest w jakiś sposób odizolowany od pozostałych usług, dzięki czemu omijają go kłopotliwe awarie. Na szczęście tym razem użytkownicy mają problem jedynie z przesyłaniem multimediów. Jest to co prawda uciążliwe, ale podstawowe funkcjonalności zdają się pracować bez większych zaburzeń.

[AKTUALIZACJA] Facebook już rozwiązał problem

Tym razem na rozwiązanie problemu Facebook potrzebował około 7 godzin. Wszystko wróciło już do normy.

Źródło: Twitter

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.