Osoby, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z pierwszą częścią Wiedźmina, mogą teraz nadrobić zaległości. Serwis GOG wystartował z promocją, która pozwala na darmowe nabycie edycji rozszerzonej gry. Nie ma tutaj żadnych haczyków. Nie trzeba płacić za żadną inną grę czy też aktywować jakieś płatnej subskrypcji.

Pierwszy Wiedźmin od CD Projekt pokazał się na rynku w 2007 roku. Tytuł prezentował wówczas wysoki poziom, jeśli chodzi o oprawę graficzną. Dlatego współcześni gracze nie powinni za bardzo zniechęcić się ponad 10-letnim silnikiem graficznym. Zresztą w takie gry nie gra się dla samych efektów wizualnych. Wiedźmin jest grą fabularną osadzoną w konwencji fantasy. Po takie tytuły sięgamy również z powodu interesującej fabuły oraz ciekawych dialogów. Dlatego gra została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno przez polskich, jak i zagranicznych graczy i recenzentów. To właśnie ten tytuł sprawił, że o studiu CD Projekt usłyszał cały świat.

Co trzeba zrobić, żeby dostać Wiedźmina za darmo?

Najpierw musicie założyć konto w serwisie GOG i przypisać do niego grę GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana. Jest ona darmowa. Później zapisujecie się do newslettera i już możecie odebrać dwa prezenty. Pierwszym z nich jest darmowa beczka z kartami do Gwinta. Drugi to właśnie Wiedźmin: Edycja Rozszerzona.

Gra działa na systemach Microsoftu od Windowsa XP do najnowszego Windowsa 10. Z kolei posiadacze komputerów z logiem nadgryzionego jabłka odpalą Wiedźmina na macOS od wersji 10.8.0 wzwyż.

Źródło: GOG

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.