The Sims 4 Star Wars” to dodatek, którego w uniwersum tego symulatora życia się nie spodziewałem. Wiedziałem, że gra od lat przyciąga wiele osób i ma naprawdę różnego rodzaju dodatki, ale chyba nigdy nie pomyślałem nawet o tym, że EA może wprowadzić do tego wszystkiego świat Gwiezdnych Wojen. Prawda jest jednak taka, że sam pomysł jest niesamowicie interesujący. Na pewno znajdą się tacy, którzy chcieliby odegrać życie na planetach rodem z uniwersum Star Wars. Oczywiście, bardziej popularne jest zapewne latanie X-Wingami, ale może okazać się, że drinki w Barze na Tatooine także mogą być ciekawe.

Prawdopodobnie, taki był zamysł twórców nowego dodatku do Simów. W końcu seria ta stoi naprawdę prężną społecznością. Wystarczy spojrzeć na różnego rodzaju fora, gdzie kreatywni fani tworzą własne gadżety: ubrania, fryzury, makijaże, elementy umeblowania, a nawet gotowe domy. Projekty są naprawdę ciekawe. Pokazuje to, że Simsy mają się dalej całkiem dobrze, mimo że w sieci portale IT na nie narzekają. Prawda jest taka, że dopóki nie pojawi się piąta odsłona symulatora, musimy zadowolić się tą wersją, która jest dostępna i co najwyżej nowymi dodatkami.

“The Sims 4 Star Wars” będzie miało swoją premierę już 8 września tego roku.

Powiem szczerze, że po takiej reklamie jestem mocno zaintrygowany nowym gadżetem od EA. Nowy dodatek do Simsów nazywa się “Star Wars: Wyprawa na Batuu”. Wersja ta umożliwia nam przeniesienie się do świata Gwiezdnych Wojen na planecie Batuu. Wykonujemy to poprzez wybranie odpowiedniej opcji w Świecie Urlopu. Batuu jest adaptacją parku tematycznego Galaxy’s Edge. Takowy znaleźć można w dwóch parkach rozrywki w Stanach Zjednoczonych. Są to Disneyland Park w Anaheim w Kalifornii oraz Disney’s Hollywood Studios w Orlando na Florydzie. Większość stoisk, sklepów, miejsc i obiektów została “jeden do jednego” przeniesiona do świata Simsów. Jest to naprawdę niezła ciekawostka. Zwłaszcza dla tych, którzy Galaxy’s Edge nie odwiedzili nigdy. Będą mieli możliwość w świecie wirtualnym.

“The Sims 4 Star Wars” prezentuje się naprawdę interesująco.

Trzeba przyznać, że świat wirtualny jest mocno uproszczony (w porównaniu do tego, co jest w rzeczywistym parku). Pamiętajmy jednak, że nie jest to gra dotycząca Gwiezdnych Wojen, tylko dodatek do symulatora życia, w którym Sim rusza na wakacje. Jeżeli ktoś oczekuje tu wodotrysków, to chyba pomylił gry. Simsy pojawiły się na rynku trochę lat temu i tytuł na sobie jeszcze pewne ograniczenia związane z silnikiem. Ostatnio, kiedy firma próbowała coś poprawić i ulepszyć, to skończyło się problemami z uruchomieniem na starszych iMacach i wprowadzeniem Edycji Tradycyjnej.

The Sims 4 Star Wars

W “The Sims 4 Star Wars” gracze będą otoczeni widokami, dźwiękami i zapachami ze świata Star Wars.

Firma EA bardzo fajnie opisuje swój nowy dodatek. Na stronie The Sims możemy przeczytać: “Szturmowcy patrolują ulice w poszukiwaniu dowodów na ukrytą obecność Ruchu Oporu, a buntownicy opracowują tajne plany w swoim sekretnym bunkrze. Nawet przemytnikom udaje się prowadzić opłacalne biznesy – pozostają oni neutralni, by móc czerpać korzyści zarówno ze strony Ruchu Oporu, jak i Najwyższego Porządku. A po której ze stron opowie się Twój Sim?”. Oczywiście, z takiej wakacyjnej wycieczki możemy przywieźć do świata Simów różnego rodzaju gadżety związane z Gwiezdnymi Wojnami.

W “The Sims 4 Star Wars” początkowe misje nie są trudne.

Jak zapowiada EA, Sim będzie musiał przeszukiwać skrzynie zaopatrzeniowe lub śledzić plotki o obecności Ruchu Oporu. Po ukończeniu misji gracz zdobywa nagrody oraz punkty reputacji. Sim może także awansować! Ważną informację jest też to, że wraz z reputacją Sima zmienia się sposób, w jaki reagują na niego miejscowi. Wszystko zależy od przynależności do konkretnej frakcji. Sim, który cieszy się dużym poważaniem wśród członków Najwyższego Porządku, może napotkać trudności podczas rozmowy ze zwolennikami Ruchu Oporu.

“The Sims 4 Star Wars” nie istniałoby bez różnorodnych gadżetów charakterystycznych dla tego uniwersum.

W dodatku pojawiają się miecze świetlne i droidy. Na terenie Batuu możesz znaleźć części do swoich mieczy świetlnych i tworzyć tego typu zabawki. Trzeba udać się tylko w odpowiednie miejsca. Jeżeli marzy ci się droid, to wystarczy zbierać złom, albo kolekcjonować kredyty i kupić nowiutkiego robota. Możecie nabyć któryś z modeli R lub BB. Osobiście marzę o własnym BB-8. Droida możemy dostosować pod siebie i nadać mu nazwę. Pamiętajcie też, że to, co zdobędziecie na Gwiezdnych Wakacjach, wraca z wami do domu.

The Sims 4 Star Wars

“The Sims 4 Star Wars”pojawi się w sprzedaży od północy czasu lokalnego 8 września 2020 r.

Dostępne będzie w wersji na Maca i PC. Natomiast wersja na Steam oraz Xbox One i PlayStation 4 pojawi się od godz. 10 czasu pacyficznego. Pamiętajmy, że gra jest dodatkiem i wymaga podstawowej wersji Simów wraz ze wszystkimi AKTUALIZACJAMI (nie dodatkami).

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.