Apple udostępniło najnowsze bety systemów operacyjnych iOS/iPadOS 14, tvOS 14 oraz macOS Big Sur. Systemy Apple zawsze wzbudzają w fanach ogromną ilość różnego rodzaju emocji. To nie jest tak, że wszyscy są zadowoleni. Na pewno znajdzie się także grupa hejterów. Warto jednak przyjrzeć się, co nowego wprowadzi Apple w swoich produktach.

Czy chcemy, czy nie, firma Apple zajmuje wysokie miejsca w rankingach IT. Zarówno pod kątem optymalizacji/wydajności, jak i zainteresowania klientów. Oczywiście, można pisać referaty o tym, jak drogie są urządzenia firmy z logiem nadgryzionego jabłka. Prawda jest jednak taka, że wcale nie sprawia to, że sprzedaż ich produktów maleje. Jest wprost przeciwnie.

Najnowsze bety czołowych systemów firma Apple są już do pobrania.

Systemy iOS/iPadOS, tvOS oraz macOS opisano odpowiednio jako build 18A5369b, build 18J5379a oraz build 20A5364e. Nie ma jeszcze podanej listy nowości o owych systemach. Prawdopodobnie poprawiają one stabilność, wydajność oraz błędy, które zostały wykryte przez deweloperów podczas testów ostatnich bet. Wygląda to, jak skrócony opis każdej aktualizacji, jaka pojawia się w systemach operacyjnych. Choćby dlatego warto przekonać się na własnej skórze, co ciekawego tym razem wypuściło Apple. Obecnie bety dostępne są tylko dla zarejestrowanych deweloperów. Pojawiła się informacja, że niedługo pojawią się też wersje testowe dla publiczności (takie, które będziecie mogli wgrać u siebie na urządzeniach). Jeżeli nie boicie się zainstalować ich na swoich urządzeniach, to warto je wrzucić i testować. Zawsze można przywrócić stary system, o ile oczywiście wykonacie kopie bezpieczeństwa.

Najnowsze bety, apple, ios 14, beta, watchOS, macOS,

Najnowsze bety będą miały swoją premierę jesienią tego roku.

Obstawiamy, że pojawią się one na przełomie września i października — czyli już niedługo. Na razie jednak musimy poczekać jeszcze na publiczne bety.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.