System Shock, tak dla niewtajemniczonych, to gra komputerowa stworzona przez firmę Looking Glass Technologies. Origin wydało ją w 1994 roku, czyli dość dawno, bo aż dwadzieścia dwa lata temu.

Jestem prawie pewien, że młodzież nawet nie wie, co to jest. Druga część została wydana przez EA w roku 1999. Nie był to jednak koniec, ponieważ w 2015 roku pojawił się pierwszy remake pod nazwą System Shock: Enhanced Edition.

Akcja gry System Shock toczy się w 2074 roku. Jest to czas, kiedy mega korporacje władają całym światem.

Kim jest główna postać? To hacker, który praktycznie nie ma tożsamości. Przynajmniej, nigdzie nie jest o tym wspomniane. Włamuje się on do korporacji TriOptium. Włamanie to nie kończy się jednak sukcesem i nasza postać zostaje za karę umieszczona w stacji kosmicznej Citadel. Nie jest to jednak więzienie. Nasz bohater dostaje zlecenie od Edwarda Diego, który jest jednym z dyrektorów wykonawczych korpo. Hacker ma usunąć etyczne wzmianki zaprogramowane w sztucznej inteligencji SHODAN. Oczywiście, jak oglądaliście film Ex Machina, to zapewne wiecie, jak takie rzeczy się kończą. Hacker budzi się po sześciu miesiącach hibernacji. W tym czasie SHODAN narobiła nie małym problemów. W czasie wypadku z jej udziałem zginęła cała załoga stacji, a na tę chwilę SHODAN zamierza deaktywować całą Ziemię za pomocą lasera.

Dokładnie dwa tygodnie temu rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na wydanie remake’a System Shock.

Zbiórka prowadzona jest na Kickstarterze. Do tej pory twórcy gry zebrali $933,116. Okazuje się, że tyle wystarczy, aby wydać grę. Co prawda do kampanii jeszcze kilka dni, więc teraz twórcy zbierają środki na dodatkowe cele. Nie znam jeszcze daty premiery tej gry. Wiem jednak, że będziecie mogli ją odpalić na komputerach z Windows 10, a także na konsoli Xbox One.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.