Super Mario to tytuł wręcz kultowy. Uwielbienie dla braci hydraulików jest dla mnie tak naturalne, że nie wyobrażam sobie, że ktoś może tej serii nie znać. Cieszy też fakt, że mimo upływu lat, Mario dalej jest na topie i zdobywa serca graczy kolejnymi odsłonami. Każdy wie, że Nintendo to nie kobyły na nowe karty graficzne, tylko gry, które grają na emocjach. Taka jest polityka firmy. Chyba nikogo zatem nie zdziwi, że firma korzysta z okazji 35-lecia Mario i wypuszcza kultowy tytuł na swoją nową konsolę Switch.

Fani na pewno się ucieszą, że firma Nintendo zapowiedziała dziś pakiety klasycznych tytułów powiązanych z postacią Maria, które trafią na konsolę Nintendo Switch. Wszystko dlatego, że zabawny hydraulik kończy dzisiaj 35 lat (Sto lat! Sto lat!). Tytuł pojawił się na rynku 13 września 1985 roku. Gierka została stworzona w dużej mierze przez Shigeru Miyamoto i jest nieformalną kontynuacją gry na automaty o tytule Mario Bros z 1983 roku. Gra odniosła niesamowity, komercyjny sukces.

W 2012 roku telewizja G4 umiejscowiła grę Super Mario Bros na pierwszym miejscu na liście 100 najlepszych gier w historii.

Nic więc dziwnego, że dalej jest na nią branie. To właśnie sprawiło, że z okazji 35-lecia marki, Nintendo postanowiło wydać tytuł na Switcha. Na nową konsolę pojawiły się takie tytuły jak S-Mario 3D All-Stars, S-Mario 3D World + Bowser’s Fury oraz nawet S-Mario Bros. 35. Premierę zaplanowano na 18 września 2020 roku. Okazuje się jednak, że cały pakiet można zakupić w przedsprzedaży. Cena za tę kolekcję to jedyne 49,99 Funta. Jest jednak informacja, o której warto pamiętać — zwłaszcza jeżeli chcemy odłożyć zakup tej paczki w czasie. Warto jednak wiedzieć, że sprzedaż S-Mario 3D All-Stars odbywać się będzie wyłącznie do końca marca przyszłego roku. Jest też ciekawostka dla osób, które posiadają Abonament Nintendo. Te osoby dzisiaj mają również dostęp do pakietu S-Mario All-Stars, czyli klasycznych odsłon Mario, które od teraz ograć można również na najnowszej konsoli Nintendo.

super mario, nintendo, 35 lat, mario bros, switch,

Co ciekawe, to nie koniec niespodzianek związanych z Super Mario.

Od 1 października tego roku subskrybenci będą mogli także sprawdzić Mario Bros. 35. Jest to gierka sieciowa, w której na jednej planszy zmierzy się … aż 35 graczy. Nie jest to jednak koniec prezentów jakie gracze dostali na rocznicę. Otrzymaliśmy też zapowiedzi takich gier jak S-Mario 3D World + Bowser’s Fury (odświeżone wersje pozycji z Wii U) oraz Mario Kart Live: Home Circuit. Premiera zaplanowana jest także na 13 listopada. Wtedy w sprzedaży pojawi się Game & Watch: S-Mario Bros. inspirowane oryginalną serią przenośnych konsol, której pierwsza wersja ukazała się w 1980 roku.


Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.