Soulcalibur jest jedną z bardziej popularnych serii bijatyk na konsole Sony PlayStation. Wszystko zaczęło się od gry Soul Edge wydanym w grudniu 1996 roku w Japonii na pierwszą konsolę PlayStation. Później studio Namco zdecydowało się na zmianę nazwy na Soulcalibur. Ostatnia część, czyli SoulCalibur 5, pojawiła się w 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Szósta (z właściwie siódma) odsłona serii pierwszy raz zawita na komputery PC.

Bijatyki są jednym z tych gatunków gier komputerowych, które przez lata szerokim łukiem omijały przysłowiowe blaszaki. Winę za to ponosił system sterowania, który był dostosowany do ergonomicznego pada. Z podobnego powodu konsolowcy nie mogli liczyć na zbyt dużo strzelanek FPP. Jednak to wszystko się zmienia. Studio Namco ma już doświadczenie w przygotowaniu bijatyk na platformę PC. Pierwszym poważnym sprawdzianem był Tekken 7. Gry z serii Soulcalibur charakteryzują się systemem sterowania postaci o zbliżonym do Tekkena poziomie skomplikowania. W obu przypadkach gracze próbują opanować kombinacje ataków, które przeradzają się w 10 hit combo.

Soulcalibur VI zostanie wydany w 2018 roku.

Gra została przygotowana na silniku Unreal Engine 4, który na opublikowanym zwiastunie prezentuje się wyśmienicie. Niestety na razie nie wiemy zbyt dużo o nowej produkcji. Jedynymi wojownikami, o których wiemy, że pojawią się w nowej odsłonie serii są Mitsurugi oraz Sophitia. Jednak ich obecność nikogo nie dziwi, ponieważ należą oni do kanonu postaci klasycznych, które występują w każdej części. Twórcy zdradzili, że przygotowali dla graczy nowy mechanizm o nazwie Reversal Edge. Będzie on służyć do obrony przed atakiem przeciwnika poprzez natychmiastowe wyprowadzenie kontrataku. Gra pojawi się na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Teraz pozostaje nam czekać na kolejne materiały promocyjne oraz datę premiery.

Źródło: Bandai Namco

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.