Xbox Series X oferuje zupełnie nową funkcjonalność w zakresie grafiki i wydajności. Ostatnio firma Microsoft pokazała jakie gry znajdą się na konsoli najnowszej generacji. Nie ma większych zaskoczeń – fani topowych serii mogą spać spokojnie. Na Xbox Series X znajdziemy też kilka wartych uwagi, ekskluzywnych produkcji.

Xbox Series X – nowe możliwości graficzne

Twórcy gier na Xbox Series X mają możliwość postawienia wysoko poprzeczki graficznej. W konsoli znajdzie się procesor ośmiordzeniowy na infrastrukturze Zen marki AMD, wydajny układ GPU o 12 teraflopach mocy, dysk SSD 1 TB w interfejsie NVMe i 16 GB pamięci GDDR6. Jak widać, jest to duży skok technologiczny. Tak wysoka wydajność sprzyja najnowszym, najbardziej innowacyjnym produkcjom. Tych na Xbox Series X nie zabraknie.

Xbox Series X – trailer gameplayu z nowych produkcji

7 maja firma Microsoft pokazała pierwsze gry, które znajdą się na nowej konsoli. To jeszcze nie wszystko, niektóre tytuły pojawią się w wakacje, a prawdopodobnie wciąż będą powstawać nowe. To, co już teraz zobaczyliśmy, nastraja optymistycznie do przyszłości samej platformy. Fani Xboxa nie będą narzekać na niedobór wrażeń.

Z okazji premiery konsoli przygotowano materiał prezentujący gameplay, który można znaleźć na serwisie YouTube.

Xbox Series X – lista nowych gier

Poniżej prezentujemy nowe gry, które ostatnio zostały oficjalnie zapowiedziane na Xbox Series X:

Assasin’s Creed Valhalla – nowa gra ze znanej serii studia Ubisoft, tym razem udamy się na podbój angielskich wiosek. W grze wcielamy się w wodza wikingów, którego celem jest zawładnięcie całą Brytanią.

Brigt Memory Infinite – bardzo innowacyjna gra o unikatowej mechanice. Brigt Memory Infinte studia Playism to dynamiczny FPS z wieloma dodatkowymi skillami i combami. Akcja gry dzieje się w roku 2036 w niezwykłej metropolii. W grze zetrzemy się z zupełnie nowymi światami, których zapomniana historia daje o sobie znać.

Call of the Sea – to nowa przygodowa gra studia Raw Fury. Skupia się ona na prostej historii Nory, która poszukuje swojego zaginionego męża. W grze musimy rozwiązywać puzzle i wszechobecne zagadki południowego Pacyfiku.

Chorus – gra z gatunku space-shooter, która stara się spełnić wymagania współczesnego odbiorcy. W grze wcielamy się w pilotkę statku kosmicznego, która musi uwolnić galaktykę od przerażającego kultu „the Circle”.

Dirt 5 – tytuł, którego fanom wyścigów nie trzeba przedstawiać. 5 części Dirt na pewno będzie starała się dorównać swoim świetnie ocenianym poprzedniczką.

Madden NFL 21 – nowa odsłona serii o futbolu amerykańskim. Poprzednie części serii od studia Electronics Art stawiały na autentyczność, oddawanie realiów sportu i wysoki poziom realizmu. I tym razem EA stawia na takie same wartości.

Yakuza: Like a Dragon – nowa odsłona serii Yakuza studia Sega. W grze przyjdzie nam się wcielić w nowego bohatera – Ichibana Kasugę. Dynamiczna akcja Yakuza: Like a Dragon odbywa się w Jokohamie. W tytule mamy okazję zgłębić się w podziemie gangsterskiej Japonii.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – w tej mrocznej grze RPG mamy okazję ujrzeć kulisy życia wampira w społeczeństwie. Za stworzenie gry odpowiada studio Paradox Interactive. W Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 przyjdzie nam wcielać się w wampira, który musi odnaleźć swoje miejsce wśród walczących frakcji wampirów w Seattle.

The Medium – psychologiczny horror studia Bloober Team. Wygląda na to, że na Xbox Series X znajdzie się także klasyczna gra z dreszczykiem. The Medium opowiada historię Marianne, medium żyjącego w dwóch światach. Przed naszą postacią stoi wiele wyzwań – śledztwo w trakcie tragedii, trudne pytania i trudne odpowiedzi.

The Ascent – gra RPG, która odbywa się w zdegenerowanym, cyberpunkowym świecie, pełnym zła, biedy i niewolników. W tej rzeczywistości wszystko ma swojego właściciela, niestety światowy rynek nagle się załamał. Wszyscy muszą radzić sobie na własną rękę – rękę, którą przez większość gry trzymać będziemy na spuście karabinu.

Second Extinction – kooperatywny shooter, który ma miejsce w rzeczywistości opanowanej przez zmutowane dinozaury. Gra skupia się na aspekcie kooperacji, posiada wiele różnych mechanik walki, podczas rozgrywki zazwyczaj będziemy przedzierać się przez hordy gadzich wrogów.

Scorn – horror, który inspirowany jest twórczością H.R Gigera i Zdzisława Beksińskiego. Gra skupia się na nieliniowej fabule, która pozwala nam odkrywać niezwykły, straszny, mroczny i klimatyczny świat.

Scarlet Nexus – gatunek jRPG również znajdzie swojego reprezentanta wśród nowych tytułów na Xbox Series X. Gra Scarlet Nexus od Bandai Namco Entertainment zawiera w sobie dynamiczną walkę i dosyć klasyczną fabułę. Nasz świat zostaje zaatakowany przez obce, niezniszczalne istoty, a my, jako psioniczny wojownik, jako jedyni możemy zapobiec zniszczeniu świata.

Prawdopodobnie na nowego Xbox Series X ukażą się inne znane tytuły, takie jak Cyberpunk 2077, brak jednak oficjalnych informacji ze strony firmy Microsoft.

Źródło: News.Xbox.com