Dziś swoją premierę ma najnowsze action RPG studia Capcon. Nowa gra to następny tytuł z serii gier Monster Hunter, lecz tym razem zmiany w porównaniu do poprzedników są diametralne. A zresztą możecie przekonać się sami.

Premierę ostatnio miała jeden z najbardziej pożądanych serii action RPG. Za tytuł Monster Hunter: World odpowiedzialne jest studio Capcon, które już od lat wspiera tę serię. Co więcej, już na wstępie można nadmienić, że gra wychodzi na platformy PlayStation 4, Xbox One oraz PC (choć premiera została przesunięta na jesień, by przygotować wersję PC pod tych bardziej wymagających użytkowników).

Czas na polowanie w Monster Hunter: World

Nowa odsłona serii Monster Hunter wprowadzi nas w otwarty i pełen życia świat, w którym będziemy mogli spotkać wiele oryginalnych stworzeń. To dzięki tej różnorodności, nasze walki będą zawsze postawione na dynamizm i ciągłą zmianę otoczenia. Oprócz samej zmiany, jaką daje nam otwarty świat, warto wspomnieć też o wspaniałych efektach dźwiękowych, jak i wzrokowych. Dzięki tym zmysłom będziemy mogli analizować nasze pole walki i jak na każdego dobrego łowcę przystało, przemyślanie je wykorzystywać. Ten styl można było już zauważyć na prowadzonych rozgrywkach podczas bety Monster Hunter: World, która odbyła się kilkukrotnie za granicą. Podczas tych eventów, gra otrzymała punkty w średniej 9 punktów, zarówno od graczy, jak i znanych portali. Wynikiem tej oceny było docenienie, jaki wysiłek włożyli twórcy w grę, by stała się doskonała, ale także ocena samego poziomu trudności, który mógł być co dla niektórych (zbyt) wysoki.

https://www.youtube.com/watch?v=OotQrKEqe94

Premiera Monster Hunter: World w Polsce

Premiery zagranicznych gier mają często to do siebie, że w menu wyboru języka przy instalacji nie zobaczymy opcji „polski”. I wtedy w akcję wpada sławienie słowo w Google „spolszczenie”. Całe szczęście, w tym przypadku nie musimy się martwić. Dzieło Capcomu, jakim jest Monster Hunter: World w Polsce wydane jest pod patronatem Cenega. Jak poinformował nas patronat, gra będzie miała dostępną opcję języka polskiego (z napisami), która dodaje się automatycznie, zaraz po ściągnięciu premierowej łatki 1.01. Oprócz zawierającej w sobie język polski, ważąca 800 MB łatka będzie posiadać także funkcje wieloosobowe oraz tryb galerii.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.