Producenci gier również świętują Nowy Rok. Z tej okazji twórcy Pokemon Sword and Shield przygotowali specjalny event. Dzięki niemu każdy gracz, który ma wykupiony abonament Nintendo Switch Online może bez większych problemów złapać Magikarpia shiny i ewoluować go w czerwonego Gyaradosa.

Polowanie na wersje shiny ulubionych pokemonów jest nie lada wyzwaniem. Szansa na złapanie takiego stworka na dziko wynosi jedynie 1:4096. Dlatego najnowszy event jest dobrą okazją do uzupełnienia swojej kolekcjo o formalnie rzadkiego pokemona. Wydarzenie jest ograniczone czasowo. Trwa od 1 do 3 stycznia 2020 roku. Podczas tych dni zwiększona jest częstotliwość występowania Magikarpia na rajdach Max Raid Battle w Wild Area. Dodatkowo twórcy zwiększyli współczynnik występowania wersji shiny. Dzięki temu każdy posiadacz gier Pokemon Sword i Pokemon Shield, który ma wykupiony abonament dla funkcji online, może wzbogacić swoją drużyną o czerwonego Gyaradosa. Do tego nie trzeba się zbyt wiele natrudzić, żeby miał on wysokie statystyki.

Magikarp raid

Magikarp shiny do złapania w pół godziny

Zanim ruszycie na łowy, upewnijcie się, że Wasza gra ma aktywne połączenie z Internetem. Event jest kontrolowany od strony serwera. Również w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie Pokemon.com i w systemie news na konsoli Nintendo Switch jest podkreślone to, że połączenie z internetem aktywuje funkcję zwiększającą występowanie Magikarpia.

Magikarp shiny raid

Gracze wyliczyli, że szansa na wystąpienie Magikarpia w wersji shiny wynosi teraz a 8%. Przy czym najlepsze są te, które występują na 5-gwiazdkowych szansach, ponieważ po złapaniu mają one z reguły wysokie statystyki. Warto również skorzystać z funkcji online. Jeżeli natraficie na rajd z Magikarpiem, to zaproście innych graczy. Na pewno ktoś się dołączy. Z kolei, jeśli skończyliście już wszystkie swoje rajdy, to poszukajcie innych w trybie online.

Gyarados shiny

Do ewolucji w Gyaradosa wystarczy jeden cukierek Exp. Candy XL, który zdobędziecie w trakcie rajdu.

Źródło: Pokemon.com

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.