Super Mario Run jest wielkim sukcesem i wyłączność dla urządzenia Apple przyniosła Nintendo dużo korzyści. Wydaje mi się, że premiera takiego tytułu w hermetycznym środowisku IT, jakim jest iOS, jest bardzo bezpiecznym posunięciem. Dodatkowo Nintendo skorzystało na skutecznym marketingu na urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem. Użytkownicy smartfonów z Androidem muszą na razie obejść się smakiem, a czekanie jak wiemy, zaostrza apetyt. Niestety, z takich sytuacji zawsze potrafią skorzystać hakerzy.

Pomimo tego, że Nintendo nie ukrywało nigdy tymczasowej wyłączności Super Mario Run urządzenia Apple, to ludzie szukają wersji dla Androida. Na domiar złego Nintendo nie podało jeszcze daty premiery, wiadomo jedynie, że nowa produkcja z wąsatym hydraulikiem zawita na najpopularniejszą platformą mobilną w nadchodzącym roku. Gra ta jest już widoczna w Sklepie Play, ale nie można jej jeszcze pobrać.

Super Mario Run Android

W sieci pojawiły się pliki APK z rzekomą wersją beta Super Mario Run.

Jest to jednak malware, którego nie powinniście za żadne skarby instalować na swoich telefonach. Podobnie było w przypadku Pokemon GO, kiedy gra ta była początkowo dostępna tylko w wybranych krajach. Jednak w przypadku poprzedniej produkcji na licencji Nintendo, możliwe było pobranie oficjalnego pliku APK ze znanych stron z mirror’ami (np. APKMirror). Nie powstrzymało to jednak wtedy hackerów od wypuszczenia w świat swojej wersji z dodatkowymi “bonusami”. Jeżeli jesteście zainteresowani grą Super Mario Run, to powinniście się zarejestrować w sklepie Play i czekać na oficjalny komunikat.

[vlikebox]

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.